В українському McDonald's різко зросли ціни

У мережі закладів швидкого харчування McDonald's зросли ціни. Асортимент в середньому подорожчав від 50 копійок до 3 гривень. Так чізбургер, який ще тиждень тому коштував 8 грн, подорожчав на дві гривні, роял чізбургер подорожчав на три гривні. А бігмак тепер коштує 21 грн.

Зазначимо, що світові економісти прив’язують вартість бігмаку до курсу валют. Так званий індекс «Біг Мак» розраховує журнал The Economist з 1986 року.

Експерти журналу вважають, що вартість біґмаку найнаочніше оцінює купівельну спроможність різних валют завдяки двом причинам: McDonald's присутній у більшості країн світу, а сам бігмак містить достатню кількість компонентів (хліб, м'ясо та овочі), аби вважати його універсальним узагальненням вартості продуктового набору. За основу береться ціна бутерброда в США, і якщо в якійсь країні він дешевший, то валюта цієї країни вважається недооціненою, відповідно, курс долара в цій країні повинен бути нижчий. У липні 2014 року вартість бігмаку у США становить $4,8, а в Україні $1,63.   

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук