У Миколаївському районі на Дністрі збудують мікро-ГЕС

28 серпня

На Дністрі біля с. Липиці у Миколаївському районі Львівщини планують збудувати мікрогідроелектростанцію потужністю до 200 КВт.

Компанія «Вотерструм» отримала дозвіл на розроблення проекту землеустрою земельної ділянки, площею 0,8 га, для будівництва мікрогідроелектростанції на території Гірської сільради. Відповідне розпорядження у вівторок, 28 серпня, підписав голова Львівської ОДА Олег Синютка. Опісля компанія має подати проект землеустрою на затвердження в ЛОДА.

Вироблену електроенергію компанія «Вотерструм» планує продавати за «зеленим тарифом» державі, повідомив ZAXID.NET директор компанії «Вотерструм» Валерій Крока.

«Ми не маємо наміру шкодити довкіллю. Навпаки, розчистимо русло ріки, встановлення гідроелектростанції сприятиме підняттю рівня води у ріці в околицях та рівня води в колодязях у селі», – зазначив він.

ТОВ «Вотерструм» планувало збудувати дві мікро-ГЕС у Миколаївському районі Львівщини. Окрім гідростанції у с. Липиці, також планували збудувати мікро-ГЕС поблизу с. Крупського у Розвадівській ОТГ. 22 липня у Крупському оголошували громадські слухання цього проекту. Проте ці слухання, за інформацією Валерія Крока, не відбулися. Через негативну налаштованість мешканців села представникам компанії не вдалося належним чином представити проект.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Вотерструм» було зареєстроване рік тому у Луцьку. 90% компанії належить Андрію Авдєєнку із Луцька, 10% – рівнянину Валерію Кроку. Андрій Авдєєнко також має частку у компанії «Новелл» з польськими інвестиціями, яка надає в оренду різноманітне промислове обладнання.

Зазначимо, на Львівщині, за даними департаменту паливно-енергетичного комплексу ЛОДА, є близько 30 потенційних місць, де можуть бути розміщені малі гідроелектростанції. В області у співпраці із норвежцями реалізують проект щодо оцінки потенціалу водних ресурсів краю для побудови малих гідроелектростанцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії
Синоптики прогнозують значне похолодання на заході України
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum
Головні новини Львова за 20 вересня
Lviv Book Forum спростував заяви про відміну презентації Юрія Михальчишина
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження
Широка Помісна коаліція
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»