Норвежці дослідять можливість будівництва малих ГЕС на Львівщині
До теми
На Львівщині фахівці Директорату водних ресурсів та енергетики Норвегії мають намір реалізувати пілотний проект щодо оцінки потенціалу водних ресурсів краю для побудови малих гідроелектростанцій.
Упродовж 23-25 квітня представники норвезького директорату водних ресурсів та енергетики перебували із візитом на Львівщині у межах міжурядової співпраці. Зокрема, вони відвідали потенційні місця розташування малих ГЕС на р. Дністер біля с. Довге на Дрогобиччині та на р. Опір біля с. Верхнє Синьовидне у Сколівському районі, повідомив ZAXID.NET директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.
«На Львівщині зараз працює дві малі гідроелектростанції у с. Явора Турківському районі і в с. Новошичі у Дрогобицькому районі. Ще одну почали будувати у Бориславі, триває будівництво у с. Ульвівок Сокальського району. На стадії проектування – мала гідроелектростанція у Добротворі та у с. Довге Дрогобицького району. Загалом на Львівщині є близько 30 потенційних місць, де можуть бути розміщені такі об’єкти», – повідомив він.
За словами Михайла Мельника, для оцінки гідропотенціалу Львівщини у межах пілотного проекту планують запровадити систему моніторингу. На місцях, потенційно придатних для будівництва малих ГЕС встановлять обладнання, яке допоможе оцінити обсяги проходження води, перепади висот на місцевості тощо.
Окрім цього, норвежці проаналізують українську нормативно-правову базу з питань будівництва та нададуть пропозиції щодо спрощення залучення інвестицій у сфері гідроенергетики та можливості запровадження ліцензування такої діяльності. Також вони ділитимуться досвідом, як реалізувати такі проекти без шкоди довкіллю.
«Зараз норвежці отримали від нас інформацію і опрацьовуватимуть її. У вересні вони очікують отримати кошти від міністерства нафти та енергетики на початок проекту в Україні. Львівщина буде однією з пілотних областей», – уточнив Михайло Мельник.
Зазначимо, Директорат водних ресурсів та енергетики відповідальний за управління водними та енергетичними ресурсами у Норвегії. Зокрема він займається ліцензуванням проектів будівництва гідроелектростанцій. Метою ліцензування є те, щоб переваги від реалізації таких проектів переважали над недоліками, і супроводжувалися заходами зі збереження довкілля. Представники директорату упродовж 60 років реалізували низку проектів в галузі розвитку гідроенергетики в країнах Європи, Азії та Африки.