У Міжнародному конкурсі піаністів ім. Шопена у Львові переміг Кшиштоф Ксьонжик

Культура6 грудня 20103720

У Львівській обласній філармонії 5 грудня відзначили лауреатів, дипломантів та учасників Міжнародного конкурсу піаністів ім. Фридеріка Шопена, який присвячено 200-річчю з дня народження видатного польського піаніста і композитора. Участь у конкурсі взяло понад 40 музикантів з України та Польщі. Гран-прі конкурсу здобув Кшиштоф Ксьонжик з Польщі, який також отримав спеціальний приз за краще виконання Ноктюрна Ф. Шопена.

У першій віковій групі (учасники, народжені від 1992 року включно) І премію отримав Кшиштоф Ксьонжик, ІІ премію – Маркіян Попіль, Євген Моторенко (отримав окрему відзнаку «наймолодшому учасник конкурсу»), ІІІ премію у першій віковій групі – Сидір Марія (спеціальний приз за краще виконання Скерцо Ф. Шопена), Гринчишин Юлія, Валентин Смородін, Габріела Магальяш. В другій віковій групі (учасники, народжені від 1978 до 1991 року) І премію отримала Олена Оліваєва (спеціальний приз за краще виконання Мазурки Ф. Шопена), ІІ премію –Данило Саєнко, Ігор Петрика, Анна Шалайкевич, ІІІ премію – Надія Тішкова, Олена Гав’юк, Леся Лемех. Всі твори виконувались напам’ять, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської ОДА..

Учасників та переможців конкурсу вітали перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків, Генеральний консул Польщі у Львові Гжегож Опаліньскі, ректор Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка Ігор Пилатюк.

Вітаючи учасників конкурсу М. Янків зазначив, що проведення заходу є надзвичайно важливим для розбудови українсько-польських стосунків. «Конкурс розвиватиметься. Наступного року учасники виконуватимуть не лише великого Шопена, звучатимуть твори українських та польських сучасних композиторів. Конкурс єднає Україну, адже участь у ньому беруть діти з усієї країни, єднає українців та поляків. Польща є нашим стратегічним партнером. Переконаний, що ми реалізовуватиме ще багато-багато проектів разом», – наголосив М. Янків.

Своєю чергою Генеральний консул Польщі у Львові Г.Опаліньскі зазначив, що протягом 2010 року у Львові було проведено багато зустрічей, концертів, конференцій, присвячених видатному композитору: «Відзначення 200-річчя з дня народження Фридеріка Шопена є однією з найважливіших подій цього року».

Засновники і організатори Конкурсу – Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, управління культури Львівської ОДА, Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка, благодійний фонд «Підтримка мистецької молоді». Конкурс проводився з 30 листопада по 5 грудня 2010 р. у м. Львові на базі Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка. Членами журі конкурсу були провідні фахівці та завідувачі кафедр фортепіано музичних академій України та Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук