У Москві зірвали показ фільму про Голодомор в офісі «Меморіалу»

Разом з кількома десятками нападників у масках, прийшла знімальна група телеканалу НТВ

16:03, 15 жовтня 2021

Увечері 14 жовтня на московський офіс правозахисного центру «Меморіал» напали кілька десятків людей, зірвавши показ фільму про Голодомор Аґнєшки Голланд «Гарет Джонс», який був організований спільно з Польським культурним центром.

Як повідомляє «Медуза», під час показу фільму «Гарет Джонс» (в українському прокаті «Ціна правди», в польському «Obywatel Jones», в міжнародному - «Mr. Jones») прийшли кілька десятків людей у масках, а також знімальна група телеканалу НТВ. Люди в масках вийшли на сцену біля кіноекрана і стали скандувати «Фашисти», «Ганьба» і «Не забудемо, не пробачимо». Співробітники «Меморіалу» звернулися до поліції.

До приїзду поліції основна частина людей в масках встигла залишити офіс «Меморіалу». Поліцейські забрали кілька людей. Решту, серед якої були 20 співробітників організації та неназваний громадянин Польщі, а також глядачі кінопоказу, силовики закрили в офісі. Глядачам роздали анкети для внесення персональних даних і питали, як вони опинилися на показі та чи мають вони судимість. Коли глядачі дали пояснення, їх відпустили.

За інформацією «ОВС-Інфо», поліцейські збиралися провести «огляд місця події» в приміщеннях «Меморіалу», а пізніше заявили про вилучення техніки. Вони відмовилися пропустити в будівлю адвокатів.

Близько другої години ночі 15 жовтня поліцейські починали залишати офіс «Меморіалу», вилучивши пожежну сигналізацію. Співробітникам «Меморіалу» дозволили вийти. Про затримання не повідомлялося.

Формально відключення сигналізації є порушенням пожежної безпеки, що передбачає опечатування будівлі, пояснила юрист «Меморіалу» Ірина Кутилова.

Варто зауважити, що у правозахисному центрі наголосили, що показ фільму був узгоджений з російським МЗС.

Правозахисний центр «Меморіал» у Росії визнано іноземним агентом.

«Гарет Джонс» (2019) - історична польсько-українсько-британська драма Аґнєшки Голланд. Картина розповідає історію журналіста з Уельсу, який в 1933 році подорожував Радянським Союзом та одним з перших розповів Заходу про Голодомор в Україні.