У МОЗ скасували санітарні норми використання комп'ютерів у школах

У МОЗ скасували санітарні норми використання комп'ютерів у школах
Старі санітарні норми затверджували у 2001 році

Міністерство охорони здоров’я скасувало державні санітарні правила та норми влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун, інформує сайт osvita.ua.

Згідно зі скасованими нормами, для профілактики від перевтомлення під час занять за комп’ютером в середині занять необхідно проводити перерву тривалістю не менше 10 хвилин, під час якої організовувати фізичні вправи, в тому числі гімнастику для очей і рухові ігри.

У червні міністрка освіти Лілія Гриневич заявила, що санітарні норм для використання комп’ютерної техніки в Україні є застарілими, зараз спільно з МОЗ вони розробляють нові норми.

«Спільно із МОЗ працюємо над зміною санітарних норм для використання комп’ютерної техніки в Україні. Попередні норми застаріли, більшість характеристик техніки, що зумовлювали саме такі правила, змінилися. Чинні санітарні норми не сприяють ні освітньому прогресу, ні здоров’ю учнів – школярі просто розуміють їхню абсурдність і, зокрема, тому не виконують взагалі жодних правил у користуванні технікою», – пояснила Лілія Гриневич, цитує очільницю міністерство освіти.

У МОН також повідомили про намір провести аудит комп'ютерного обладнання шкіл і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію інформаційного освітнього простору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук