У музеї «Арсенал» відновлюють вежу. Фото

Володимир Балита, 2 травня 2013238917
У музеї «Арсенал» відновлюють вежу. Фото
Музей „Арсенал”

У музеї „Арсенал” розпочалися роботи із реконструкції однієї з веж у межах проекту розвитку музею. Про це в коментарі ZAXID.NET розповів заступник директора Львівського історичного музею Тарас Рудько.

Він зазначив, що роботи жодним чином не зашкодять будівлі. «В майбутньому нам обіцяють інтерактивну частину в музеї. Партнер, який це будує за власні кошти, укріплює стіни. Нам зараз вдалося зробити так, що в підвальні приміщення вода вже не потрапляє”, - додав він.

Тарас Рудько сказав, те, що вже зроблено, буде на користь музею. Він зазначив, що роботи лише на початковій стадії.

Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко розповіла, що роботи, які проводяться, погоджені у Міністерстві культури України та в управлінні з питань охорони культурної спадщини Львівської ОДА. Водночас, за словами Онищенко, із міським управлінням охорони історичного середовища нічого не погоджували.

За її словами, власники ресторану добудовують вежу. Також Лілія Онищенко розповіла, що звернулася у правоохоронні органи, проте їй відповіли, що всі погодження є, і відмовили у відкритті кримінального провадження. Онищенко зазначила, що проект розробляло ПП «Ярко і К».

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк у коментарі ZAXID.NET сказав, що потрібно звертатися до Історичного музею.

Водночас автор проекту реставрації музею «Арсенал» Ганна Новаківська розповіла, що роботи, які ведуться - це порушення всіх норм реставрації історичної пам’ятки.

«Поліхромію на центральних стовпах, яка була виявлена і відтворена, збили і зробили відкриту кам’яну кладку. Вся вентиляційна система кухні опинилася в товщі стіни Шевської вежі. Власник ресторану мені сказав, що планують вимурувати стіну, щоб заховати всі вентиляційні труби, які йдуть з кухні та санвузлів», - розповіла вона.

Ганна Новаківська зазначила, що не бачила проекту згідно з яким проводяться роботи.

«Стіну відновлюють на тому ярусі, де могли бути бійниці на вежі. Вони мурують Шевську вежу глухою і роблять з того ж матеріалу, що й викладений мур. Те, що вони роблять – це виглядає як випадкова стіна, яку хтось на власний розсуд домурував», - додала вона і сказала, що відновлення Шевської вежі – це дискусійне питання, бо іконографії по ній майже немає. «Ми свого часу робили ескізний проект Шевської вежі, але це потребує додаткового вивчення», - зазначила вона.

Нагадаємо, у лютому цього року депутат Львівської міської ради від Партії регіонів Андрій Мочарський повідомив, що до відкриття ресторану в музеї «Арсенал» у Львові мають причетність представники «Фронту змін», а саме нардеп Степан Кубів та депутат Львівської міської ради Андрій Якимів. Однак Степан Кубів та Андрій Якимів заперечили свою причетність.

Як інформував ZAXID.NET, у цокольному приміщенні музею «Арсенал» у Львові відкрили ресторан. Взамін інвестори обіцяють обладнати інтерактивний музей зброї, який має діяти у цьому ж приміщенні. Водночас у Львівській міській раді запевняють, що жодних документів на погодження до міського управління охорони історичного середовища про можливе облаштування кав’ярні у пам’ятці – не надходило.

Раніше Онищенко інформувала, що власники «Il Castello» (вул. Підвальна, 5) за «Арсеналом» хочуть розмістити ресторан на нижньому ярусі, де зараз розміщений Львівський історичний музей.

Згодом вона повідомила, що ТзОВ «Галицька кнайпа» отримало погодження від управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА та Міністерства культури України на пристосування підвальних приміщень музею Арсенал на вул. Підвальній, 5 для розташування інтерактивного музейно-виставкового ресторанного комплексу. Лілія Онищенко розповіла, що до міського управління охорони історичного середовища жодних документів на погодження не надходило. Водночас вона наголосила, що ресторан передбачає витяжку  і вентиляцію, а відповідно – серйозне втручання в об’єкт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 17

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • кульпар 13 червня 2013, 00:43

  ідійоти--в музеї має бути музей речей оригінальних -- а не копій активних і ще кнайпа. Не всіх дурних війна побила--то казала моя бабця.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Експерт 26 травня 2013, 20:30

  Кажуть що місто нічого і ніколи небачило - тотальна брехня!!!
  Онищенко сама візувала містобудівні вимоги до проекту.
  ще 16.11 Косів (заступник мера), Онищенко (міське управління історичного середовища), Потюк (обласне управління історичного середовища) приймали участь у круглому столі в приміщенні Львівського історичного музею (пл.Ринок 6) де і обговорювалась концепція реалізації даного проекту...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • А.Соколов 3 травня 2013, 13:49

  Це ж чистої води брехня. У цій надбудові розмістили закриту комору для кафе, що "орендує" цю ж стіну. Фактично це для цього кафе й побудували комору , під виглядом реставрації......

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук