У львівському центрі «Незламні» встановили перший біонічний протез руки

Аби допомогти півсотні українців, потрібно зібрати 100 млн грн

10:50, 16 вересня 2022

У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медоб’єднання Львова встановили перший біонічний протез руки. Його отримав 33-річний десантник Михайло Юрчук. Захисник втратив руку та ногу навесні на Харківщині, а сьогодні знову може рухати пальцями, повідомила 16 вересня прес-служба ЛМР.

Михайло – десантник. Служити пішов в 2016-му. У березні їх перекинули на Харківщину, під Ізюм. Якось зранку на них пішов танковий взвод росіян, 16 танків.

« Хлопець побіг діставати своїх. Не добіг. Підірвався. Ще до війни він вирішив - смерть краще за каліцтво. Тому коли побачив, що немає руки і розтрощена нога, дістав гранату. Скористатися нею не дали побратими. До місця евакуації вони кількам кілометрів тягнули Мішу під обстрілами, ризикуючи життям. І він вирішив жити далі, жити так, щоб не соромно було перед побратимами, тими, хто його врятував», – повідомила директорка з розвитку Першого медоб'єднання Львова Ірина Заславець.

Біонічний протез Михайлові встановили за фінансової підтримкт ІТ-компанії Symphony Solutions. Це протез українського виробника Esper Bionics.

На протезування чекають сотні поранених війною українців, тому Національний центр реабілітації «Незламні» спільно з благодійною платформою dobro.ua розпочали благодійний проект «Протези для незламних», завдяки якому щонайменше півсотні українців отримають надсучасні біонічні протези.

«Пригадуєте сльози щастя, коли вперше побачили відео зі Степаненками, яких протезували у США? Тепер це стало реальністю в Україні, у Львові: тут захисник України Михайло отримав біонічну руку. Тут тисячі українців зможуть отримати сучасні протези та шанс на щасливе життя. Ми дуже чекали цього дня», – повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки або косметичні протези. Перші – для роботи, другі – щоб не привертати увагу. Проте справді якісним рішенням для таких людей є біонічний протез руки. Завдяки спеціальним сенсорам він може відтворювати звичні рухи. Людина напружує м’яз на ампутованій кінцівці – і кисть реагує.

«Встановлення першого біонічного протезу - це ще один важливий крок до порятунку українців в Україні. Цього потребують сотні людей. Українські лікарі в українських лікарнях відновлять кожного українця, який постраждав від війни. Це мета, яку ми ставимо перед собою в Національному реабілітаційному центрі «Незламні». І ми до неї йдемо, щодня розвиваючи протезування, реконструктивну хірургію, ортопедію, систему реабілітації як фізичної, так і психологічної», – наголосив гендиректор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

Аби допомогти півсотні українців, потрібно зібрати 100 мільйонів гривень. Долучитись просто: потрібно перейти на сайт dobro.ua і натиснути кнопку «Підтримати». Ви можете самі вказати суму, якою підтримаєте проект.

Також можна відправити благодійну SMS, вартістю 20 грн на номер 88001.

P.S. За добу на біонічні протези для поранених українців зібрано понад мільйон гривень.