У середу, 25 липня, у Новому Роздолі мають відбутись громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території новороздільської «Сірки». Про це під час прес-конференції 3 липня повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук. За його словами, майбутній завод зможе переробляти 276 тис. тонн сміття на рік.
«Це є спільне українсько-польське товариство і вони співпрацюють з польськими підприємцями, які такі комплекси будуть у Польщі. Це є хороший механізм виробництва РДФ-палива. Більше того, у них уже є попередні домовленості з цементними заводами у Польщі про те, що вони це РДФ-паливо будуть закуповувати», – сказав Назарій Романчук.
За його словами, окрім власне заводу, на території також буде полігон для тимчасового зберігання відходів. Загалом відкриття цього заводу забезпечить 105 нових робочих місця.
На території «Сірки» сміттєпереробний комплекс будуватиме ТОВ «Вейст Менеджмент Системс». Вперше про цю компанію стало відомо у лютому 2017 року, коли в ЛОДА назвали її серед трьох учасників конкурсу на будівництво сміттєпереробних заводів. Як з’ясували журналісти антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів», статутний капітал цієї компанії, одним із засновників якої є львівський співак і шоумен Андрій Заліско, становив лише 200 грн. Прикметно, що компанія була заснована у червні 2016 року під назвою ТОВ «Торгова компанія «Прометей», а в січні 2017 року, уже після оголошення ЛОДА конкурсу на побудову сміттєпереробних заводів, була перейменована на ТОВ «Вейст менеджмент системс» («Системи управління сміттям»).
За даними YouControl, cтаном на червень 2018 року статутний капітал ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» зріс до 668 тис. грн, а склад засновників залишився незмінним – окрім Андрія Зеліска, це Максим Казилу, Володимир Покойовець і Віталій Надашкевич, кожному з яких належить по 25% компанії.
Як писав раніше ZAXID.NET, ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Це польсько-український проект, що здійснюватиметься спільно з польськими компаніями IDS BUD та E.CORAX. Згідно з попереднім проектом, який представляв інвестор, на першому етапі завод зможе переробляти приблизно 80 тис. тонн відходів у рік, на третьому етапі обсяги збільшаться до 250 тис. тонн. Вартість проекту – 85 млн євро.