ЛОДА підпише угоду на будівництво сміттєпереробного заводу з компанією львівського співака

ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» обіцяє інвестувати 89 млн євро у будівництво сміттєпереробного заводу у Миколаївському районі

Директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук заявив, що роботи з будівництва першого з трьох сміттєпереробних заводів на території Львівської області розпочнуться протягом 2018 року. Про це він розповів 22 червня у інтерв'ю «Львівському порталу».

За його словами, Львівська ОДА незабаром підпише інвестиційну угоду з польсько-українською компанією. Як уточнив Назарій Романчук у коментарі ZAXID.NET, мова йде про ТОВ «Вейст Менеджмент Системс», що хоче збудувати сміттєпереробний завод на території «Сірки», що у Миколаївському районі.

«На початку або ж у середині липня проведемо остаточне, підсумкове громадське обговорення, де представимо технологію заводу. Це стане стартом для виділення землі, щоб далі працювати по цій території. Що стосується інших ділянок, то наразі інвестори продовжують вивчати їхні можливості. Більше того, ми запропонували й низку інших ділянок. Однак ще раз повторюю, що станом на сьогодні є один інвестор, який прийшов і заявив про готовність починати роботи», – сказав Назарій Романчук «Львівському порталу».

Вперше про ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» стало відомо у лютому 2017 року, коли в ЛОДА назвали цю компанію серед трьох учасників конкурсу на будівництво сміттєпереробних заводів. Як з’ясували журналісти антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів», статутний капітал цієї компанії, одним із засновників якої є львівський співак і шоумен Андрій Заліско, становив лише 200 грн. Прикметно, що компанія була заснована у червні 2016 року під назвою ТОВ «Торгова компанія «Прометей», а в січні 2017 року, уже після оголошення ЛОДА конкурсу на побудову сміттєпереробних заводів, була перейменована на ТОВ «Вейст менеджмент системс» («Системи управління сміттям»).

За даними YouControl, cтаном на червень 2018 року статутний капітал ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» зріс до 668 тис. грн, а склад засновників залишився незмінним – окрім Андрія Зеліска, це Максим Казилу, Володимир Покойовець і Віталій Надашкевич, кожному з яких належить по 25% компанії.

Як писав раніше ZAXID.NET, ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Це польсько-український проект, що здійснюватиметься спільно з польськими компаніями IDS BUD та E.CORAX. Згідно з попереднім проектом, який представляв інвестор, на першому етапі завод зможе переробляти приблизно 80 тис. тонн відходів у рік, на третьому етапі обсяги збільшаться до 250 тис. тонн. Вартість проекту – 89 млн євро.

«В тому договорі, який підписуватимемо з інвестором, у нас на це є три роки. Перший етап передбачає підготовчі роботи, які мають бути виконані за рік, облаштування сортувальної лінії і відповідного майданчика, наступні два роки – безпосереднє будівництво самого комплексу з переробки. Тобто, за три роки матимемо сучасний завод, де виготовлятимуть РДФ-паливо», – розповів «Львівському порталу» директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року Львівська ОДА оголосила конкурс з вибору інвесторів для будівництва сміттєпереробних заводів на Львівщині. Окрім ТОВ «Вейст Менеджмент Системс», інтерес до будівництва сміттєпереробних заводів також виявляли ТОВ «Глассворк технолоджі» та компанія «ІЕК» (Інвестиційно-екологічна компанія). Про якісь реальні кроки з втілення цих планів з того часу не повідомлялось.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук