У Палаці Хоткевича розпочався 5-денний воркшоп із оновлення простору установи

Серед учасників заходу представники зі Львова та Харкова

11:22, 22 жовтня 2018

Впродовж 22-26 жовтня 12 учасників працюватимуть над оновленням приміщення Палацу Гната Хоткевича. Вони розроблятимуть новий дизайн для парадної зони (вхід з рецепцією, два фойє), великого залу, камерної сцени «Гнатів Льох» і даху.

«Наш воршоп – місток, який з'єднує декілька різних речей одночасно: Схід і Захід України, історію і сьогодення, студентів і тих, хто вже працює, професіоналів і початківців», – розповідає Діана Ігнатенко, одна з організаторів та координаторка воршопу, керівниця відділу подій у Палаці Гната Хоткевича.

У проекті беруть участь 11 представників львівських навчальних закладів, деякі з яких вже працюють. До роботи в проекті долучився також учасник з Харкова. Керуватимуть процесом роботи Володимир Поріцький, архітектор, один із засновників «Toloka WorkPlace», та Юлія Богданова, архітекторка, дослідниця модерністичної архітектури функціоналізму. Із лекціями та майстер-класами в процесі воркшопу доєднаються Віталій Кирилів, дизайнер, співтворець дизайн-бюро «Хочу раю», Влодко Зотов, архітектор, розробник публічних просторів в міському середовищі, Олег Рибчинський, реставратор та архітектор, Юліан Чаплінський, головний архітектор Львова.

Як розповідають організатори, це перший етап роботи над простором установи. Згодом відбудеться другий етап воршопу, у якому планують залучити учасників за кордону.

«До участі у майбутніх етапах воркшопу хочемо запрошувати учасників з-за кордону. Однак нашим пріоритетом є українці, зокрема зі Сходу України та Слобожанщини, звідки родом Гнат Хоткевич», – ділиться Діана Ігнатенко, одна з організаторів та координаторка воршопу.

Усі фото прес-служби Палацу Гната Хоткевича

У неділю, 21 жовтня, відбулась попередня зустріч учасників та організаторів воркшопу. Команда Палацу Хоткевича розповіла про історію закладу, свою місію, візію та стратегію розвитку установи, учасники поділилися власним баченням палацу, мотивацією взяти участь у заході та ідеями щодо перевтілення простору. До зустрічі долучився архітектор Віталій Кирилів із лекцією про особливості роботи культурної установи крізь призму архітектури. Він і допоміг методом сліпого групування поділити учасників на команди. Крім цього, адміністрація палацу організувала екскурсію для учасників, аби ті відчули, пощупали й відчули з чим працюватимуть впродовж п’яти днів.