<
У Палаці мистецтв відкрилась виставка Віктора Сидоренка
Культура

У Палаці мистецтв відкрилась виставка Віктора Сидоренка

Дарина Цвях, 24 червня 2015 414 0
фото Мирослав Пархомик

У львівському Палаці мистецтв відкрилась виставка «Метанойя» Віктора Сидоренка.

«Метанойя» – це натяк на те, що за межами ratio суб'єкт перестає бути самодостатнім зі своїми уявленнями про себе самого і про навколишній світ. Коли домагання його розуму обмежує щось, що виходить за межі його пізнання. І стає аж до тактильності відчутно, що пізнання – не єдиний спосіб взаємодії з дійсністю», - вважає автор проекту.

Виставка Віктора Сидоренка створює активний, динамічний світ, що не відтворює  ральність, а драматизує та загострює контакти індивідума із нею.

«Історія про персонажа, який із самого початку шукає свою вразливість, і, знаходячи її, поступово набуває власного обличчя. Його шлях – це рух до себе, до своєї ідентичності. До правди у стосунках з довкіллям, до правди, яка виходить за межі патернів суб'єктивності і минулих соціальних настанов», - коментують виставку її організатори.

Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва. У 2003 році автор представив Україну на ювілейній 50-й Венеціанському бієнале, виступивши потім співкуратором і комісаром ряду українських проектів у Венеції. Віктор Сидоренко заснував та очолив Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.

Він є педагогом, автором об'єктів і фотокомпозицій, також наукових і публіцистичних праць. Шлях Віктора від реалізму до неоавангардизму — це, в першу чергу, данина повній свободі творчості останнього покоління, що виросло і працювало при тоталітарному режимі. Час, пам'ять та історія - центральні ідеї його проектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук