У палаці родини Фредро-Шептицьких на Львівщині відновили кімнату-музей

Культура21 червня 20103351

19 червня, напередодні річниці від дня народження видатного польського комедіографа Графа Александра Фредро, відбулося відкриття відновленої експозиції кімнати пам’яті Александра Фредро та Митрополита Андрея Шептицького у палаці родини Фредро-Шептицьких у селі Вишня, що коло Рудок Городоцького району Львівської області.

У відкритті відновленої експозиції взяли участь представники Львівської обласної ради, Вишнянського аграрного коледжу, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, греко-католицького та римо-католицького духовенства, представники громадськості, мешканці села. Відкриття кімнати-музею супроводжувалося театральною виставою, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської обласної ради.

Як розповів начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції Львівської обласної ради Тарас Возняк, проект відновлення пам’ятної кімнати реалізований у рамках заходів Львівської обласної ради для промоції регіону на період 2009-2010 років. Активну участь у проекті також взяли українські та польські громадські організації, зокрема Незалежний культурологічний журнал "Ї" (Львів), ГО "Вілла Деціуша" (Краків), а також Львівська та Краківська політехніки, Національний лісотехнічний університет, і, звичайно, нинішні власники палацу – Вишнянський аграрний коледж та Львівський сільськогосподарський університет, які багато доклалися до збереження палацу.

Реалізація спільного українсько-польського проекту із відновлення пам’ятки архітектури у с.Вишня, пов’язаної з такими відомими для обох народів родин – Фредро-Шептицьких, розпочалася минулого року. Тоді ж стартував перший етап ревіталізації палацу – модернізація експозиції, реставрація зали, де розташувалася музей-кімната.

Тарас Возняк також зазначив, що далі реставруватимуть наступні зали палацу. У відновленні палацового комплексу продовжуватиметься співпраця з фондом родини Шептицьких.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Университет 21 червня 2010, 13:29

  Историческая и политическая истины в научных исследованиях. Пример геноцида на южной Окраине Польши в 1939-1946 годы. Вроцлав 20-22 июня Место: Университетская площадь 1, Главное здание Вроцлавского университета, зал Oratorium Marianum День II Понедельник 21 июня Геноцид в военной истории Окраины в 1939-1946 годы 10.05 – 10.25 dr Andrzej Zięba ( UJ ) , История в политическом преобразовании: митрополит Шептыцкий и геноцид.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук