У першому транші від МВФ Кабінет міністрів очікує $10 млрд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 28 лютого 20152080

Кабінет міністрів України очікує, що МВФ виділить перший транш Україні в розмірі $10 млрд. Про це в суботу, 28 лютого, повідомив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський, передає Інтерфакс-Україна.

«Остаточне рішення поки що не прийняте, ми сподіваємося, що його погодять на рівні 10 мільярдів», - сказав він.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує від української влади швидкого виконання попередніх заходів, що є попередньою умовою розгляду радою директорів Фонду. Як відомо, засідання МВФ щодо нової програми розширеного фінансування (EFF) обсягом $17,5 млрдзаплановано на 11 березня.

Нова програма за запитом української влади на заміну існуючої дворічної програми stand-by в обсязі $16,67 млрд передбачає також більш широку міжнародну фінансову підтримку. Враховуючи намір української влади провести консультації з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації боргу, а також фінансову допомогу Україні з боку інших міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів, МВФ оцінив загальний обсяг фінансової допомоги протягом чотирьох років на рівні $40 млрд.

Попередньою умовою схвалення програми радою директорів Фонду є прийняття дворічного графіка підвищення енерготарифів для населення з одночасним збільшенням субсидій за рахунок підвищення рентових платежів з нафтогазовидобувних держкомпаній, які отримають право продавати свою продукцію за вищою ціною, внесення поправок до держбюджету-2015, пенсійне та банківське законодавство.

Уряд очікує, що ці законопроекти Верховна Рада прийме 3 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук