У Польщі тисячі людей вийшли на протести проти освітньої реформи

СвітАндрій Стець, 19 листопада 20168200
У Польщі тисячі людей вийшли на протести проти освітньої реформи
фото TVN Warszawa
Освітня реформа передбачає повернення до 8-річної початкової школи, 4-річних ліцеїв та 5-річних технікумів

У Варшаві сьогодні, 19 листопада, відбулась маніфестація проти освітньої реформи, в якій взяли участь вчителі, батьки і представники місцевого самоврядування з усієї Польщі. Про це повідомляє «Радіо Польща».

У часники акції протесту, організованої Об’єднанням польських вчителів, вийшли на вулиці під гаслами «Стоп змінам в освіті» та «Камо грядеши, освіто».

За словами організаторів, на акцію прийшли 50 тис. осіб. В свою чергу, у місцевій поліції стверджують, що чисто маніфестантів коливалося в межах 10-15 тис. осіб.

Фото PAP/Tomasz Gzell

«Ми маємо гарну нову гімназію, збудовану за рахунок кредитів. Її хочуть у нас ліквідувати. Загалом, є три гімназії: одне об’єднання шкіл і дві міські гімназії. Вони мають дуже добре устаткування. Отже, їхня ліквідація буде, справді, ударом нижче пояса», – цитує видання одного із організаторів акції.

Видання зазначає, що освітня реформа в Польщі передбачає повернення до 8-річної початкової школи, 4-річних ліцеїв та 5-річних технікумів, а на зміну професійним школам прийдуть двоступеневі галузеві школи. Також, з 1 вересня 2017 року припиниться набір до гімназій.

В свою чергу, Міністерство національної освіти переконує, що у зв’язку зі змінами в системі освіти пройшли консультації, дискусії, а сама реформа добре розрахована і розпланована.

Сейм Польщі розгляне питання освітньої реформи під час свого найближчого засідання 29 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук