У польському Сеймі на вимогу опозиції обговорять питання відносин з Україною

Підставою для слухань стали різкі заяви міністра Вітольда Ващиковського щодо України

13:31, 9 листопада 2017

У четвер, 9 листопада, у Сеймі Польщі уряд представить інформацію про актуальні відносини країни з найближчими сусідами, зокрема і Україною. Питання внесли до порядку денного після звернення депутата опозиційної партії «Громадянська платформа» Славоміра Нітраса, якого стурбували висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського про Україну, повідомило «Польське радіо».

За словами депутата, мова, яку використовує очільник дипломатичного відомства Польщі, «погіршує» польсько-українські відносини та може «покласти край» пошуку в Україні місць польської пам'яті.

«Ця мова не допомагає ні нам, ні Україні, вона погіршує наші відносини. Польщі, Україні, Центрально-Східній Європі потрібна співпраця, стабільність, передбачуваність, взаєморозуміння для того, аби спільно вирішувати проблеми, зокрема історичні, важкі», – заявив Славомір Нітрас.

Політик переконаний, що дебати у Сеймі про відносини з Україною потрібні для того, аби «не лунали тільки радикальні голоси» з польського та українського боку, а прем’єр-міністр Беата Шидло має чітко заявити, якою є польська закордонна політика щодо України.

Водночас, окрім питання про відносини з Україною, депутати польського Сейму заслухають інформацію про відносини з Німеччиною, Литвою та Білоруссю у контексті останніх висловлювань представників польського уряду.

Нагадаємо, днями Ващиковський заявив, що Польща ніколи не погодиться поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою. У липні 2017 року голова МЗС РП стверджував, що Україна «не увійде до Європи з Бандерою».

Також він під час свого візиту до Львова демонстративно відмовився відвідати музей «Тюрма на Лонцького». Польський міністр провів нараду польських консулів і зустрівся з представниками польських середовищ.

Під час цієї зустрічі він прокоментував заяву українського МЗС про те, що в Україні немає антипольських настроїв і дорікнув, що Міністерство закордонних справ України та Інститут національної пам’яті нічого не роблять для українсько-польського порозуміння.