У "Зеленій канапі" у Львові відбулася арт-терапія для дітей-аутистів

Культура4 червня 20102680

3 травня у Львові в галереї «Зелена канапа» відбувся сеанс арт-терапії для групи аутистів, якими опікується Благодійний фонд «Контакт». Четверо молодих людей з аутизмом та четверо батьків стали «екстракультурними гостями» галереї та мисткині Інни Івасюк, ляльки-магодзи якої зараз виставлено в «Зеленій канапі». Це друга акція проекту «ЕКГ Культури».

Про це ZAXID.NET повідомила керівник проекту "ЕКГ Культури" Ірина Магдиш.

"Виставка дуже пасувала до такого заходу, адже це були авторські ляльки-маґодзи – усміхнені й іронічні, барвисті і веселі – провокували дітей, яким важко налагодити контакт із зовнішнім світом, до відкритості, до спілкування, до цікавості, до усмішок", - зазначила Ірина Магдиш.

За її словами, молоді люди з аутизмом віком від 9 до 20 років розглядали маґодзи, задавали лялькарці різні запитання, найбільшою ж потіхою для "екстракультурних гостей" стала фотосесія із ляльками і, звісно ж, на зеленій канапі, влаштована фотохудожником Сергієм Неупокоєвим.

Нагадаємо, "Центр культурного менеджменту" започаткував акцію, яка триватиме рік, і має назву "ЕКГ Культури", що можна розтлумачити двояко: і як сердечний ритм культури, і як екстракультурний гість. "Йдеться про те, що на культурну подію запрошуються люди, які з різних причин не мають до них доступу – через недугу, фінансові труднощі чи просто тому, що волею долі опинилися у чорній дірі бездомності. Ці люди стають "екстракультурними гостями". Цей особливий статус гостя передбачає й особливу увагу, комфортні умови, без нотки принижуючої "благодійності". Матеріальні труднощі чи особливі потреби не повинні ставати бар’єром у спілкуванні людини та культури", - зазначила Ірина Магдиш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук