У рамках «Донкульту» відкрилась масштабна виставка

У рамках культурного форуму «Донкульт», який відкрився у Львові, в стінах Палацу Мистецтв відкрилась масштабна виставка образотворчого мистецтва. Її куратори – Оксана Баршинова, завідуюча науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. Національного художнього музею України та Дмитро Голець – експерт аукціонного дому «Корнерс».

Виставка фактично є візуалізацією дискусії про історію та культуру Донбасу, комплексним дослідженням «шахтарського краю», його багатошаровості, неоднозначності та розмаїття. 

Вона розділена на тематичні розділи. Наприклад, «Український Донбас», «Шахтар: герой чи лузер», «Цінності шахтарського краю», тощо, де органічно поєднуються роботи різних авторів та різного часу. Переважно сусідами по експозицію стали художника радянської доби та сучасності.

Наприклад, портрети шахтарів «суворого стилю» 60-х ведуть своєрідний діалог із роботами Арсена Савадова. А радянські фотографії та їх «лакована» реальність контрастують зі знімками Віктора Марущенка.

Виставка візуалізує не лише дискусійну частину «Донкульту». Вона ілюструє історію, міфологію та, зрештою, саму суть регіону.

Експозиція об’єднає близько 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відео-арт з музейних колекцій, приватних зібрань і майстерень художників. Куратори задіяли широкий мистецький матеріал від творів класиків соцреалізму та неофіційного мистецтва (С. Григор’єв, В. Зарецький, С. Параджанов, В. Хоренко, Г. Тишкевич, В. Бауер...) до робіт сучасних художників (М. Куликівська, К. Гнилицька, О. Салманов, Р. Мінін, А. Савадов, В. Марущенко та інші).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук