У репертуарі заньківчан перед святами з'явиться «Різдвяна ніч»

Головні новини Львова 24.12Марічка Крижанівська, 24 грудня 2015, 19:31 954 0

Напередодні свят у Львівському театрі імені Марії Заньковецької запрошують на виставу «Різдвяна ніч». Прем'єра – у суботу і неділю, 26 і 27 грудня.

За однією із версій дослідників, Микола Гоголь у своїй повісті «Ніч перед Різдвом» за казковою формою і містикою завуалював історичні події, коли козаки їхали просити Катерину ІІ не знищувати Запорізької Січі. Дія відбувається саме у ті часи.

У версії по-заньківчанськи режисер Федір Стригун дещо взяв із повісті Гоголя, дещо із лібрето Старицького до опери Лисенка «Різдвяна ніч».

«Хочу показати оцю вічну дилему між матеріальним і духовним. Людину робить людиною не гроші, не влада, а духовна сфера, любов до дітей, світу, до майбутнього. Люди зараз настільки зголодніли за позитивом, і оця святкова вистава для них буде таким позитивом, дещо з гумором, з філософськими роздумами», – розповів режисер-постановник Федір Стригун.

Вистава масштабна, бо у ній задіяний увесь склад акторів і оркестр.

До свого образу відьми Солохи Альбіна Сотникова підійшла трохи з іншого боку.

«Це образ не відьми, яка щось там чаклує, а відьми-жінки, яка щось відає, щось знає, щось вміє. Яка і традиції українські знає і як до чоловіка підійти знає, і господиня добра», – пояснила залужена артистка України Альбіна Сотникова.

У «Різдвяній ночі» багато коляд, а також авторська музика молодого львівського композитора Віктора Мішина.

«Музика спирається на український мелос, вона є дійовою особою у виставі і дуже влучно характеризує головних персонажів», – повідомив головний диригент театру Богдан Мочурад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук