У рідному селі Євгена Коновальця збудують козацький хутір та музей-скансен

Головні новини за 19.06Марічка Крижанівська, 19 червня 2015, 17:47 879 0

У селі Зашкові на Львівщині керівник місцевого музею Євгена Коновальця Ігор Селецький створив проект трьох туристичних атракцій - козацького хутора, скансена і пішої екскурсії.

"Одразу біля музею Євгена Коновальця ми створимо скансен. Він мав би складатися з будинку читальні Івана Дрозди, який половину свого будинку віддав для читальні. І Євген Коновалець в 1906 році прочитав там свою першу лекцію. Також там має бути стодола, яка збереглася у селі, стайня і майстерня стельмаха, у якій виготовлялися вози і сани", - розповів Ігор Селецький, завідувач музею Євгена Коновальця у Зашкові. 

За другим проектом по інший бік музею мають стояти паротяг і відтворений бронепоїзд "Січовий" з озброєнням всередині, яким колись послуговувалися січові стрільці. 

Ще одна запланована атракція - піша прогулянка Зашковом. Екскурсоводи поведуть туристів до корчми Мошка Габеля, школи позаминулого століття, де директорував батько Євгена Коновальця і водяного млина.

"Тут поруч жила бабця Григуриха, вона була 1913 року народження. Так от вона говорила, коли вона народилася, цей млин вже був і його пам'ятає ще ще її мама. Значить млин ще старший", - розповів господар млина Василь Кушнір.

Такий млин унікальний, бо всередині збережено увесь автентичний механізм. 

А ось на острові посеред зашківського ставка є ідея створити козацький хутір-зимівник. Першим кроком уже стало будівництво чайки "Отаман". Вона уже ходить озером із усіма охочими. 

Аби втілити у житті усі ці туристичні проекти, музейники потребують дофінансування, частину грошей уже знайшли. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук