У Рівному вшанують пам'ять Оксани Лятуринської
30 вересня в Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному відбудеться музейний захід, присвячений Дню європейської спадщини.
Про це ZAXID.NET повідомила завідувач Літературного музею Уласа Самчука Рівненського обласного краєзнавчого музею Інна Нагорна.
За її словами, у програмі заходу – вшанування пам’яті Оксани Лятуринської, приурочене 40-ій річниці смерті письменниці, та виставка репродукцій картин української художниці Катерини Кричевської-Росандіч. На музейний захід запрошені представники місцевої влади, громадських організацій, письменники та журналісти, науковці й артисти, благодійники та помічники музею.
Початок – о 12-ій годині.
Оксана Лятуринська – поет, скульптор. Народилася 1 лютого 1902 р. біля с. Вишневця на Волині. Навчалася в Острозькій гімназії. До Чехословаччини виїхала 1924 р. Навчалася на філософському факультеті Карлового університету та в Українській студії пластичного мистецтва в Празі. Пройшла табори для переміщених осіб (Німеччина), співпрацювала в українській організації МУР (Німеччина) разом з Уласом Самчуком та в українській письменницькій організації "Слово"(Америка). Побачили світ такі книги: поетичні збірки "Гусла"(1938), "Княжа емаль" (1941, 1955), "Веселка" (1956), дитячі вірші "Бедрик" (1956) та збірка новел "Материнка" (1946). Померла 13 червня 1970 року. У м.Міннеаполісі в США. 1983 року посмертно вийшли "Зібрані твори".
Катерина Василівна Кричевська-Росандіч народилася 1926 року в родині українських митців. Навчалася в Київській художній школі, в Художньо-промисловій палаті у Празі (Чехословаччина) та в Гейдельберзькому університеті (Німеччина). Батько, Василь Васильович Кричевський – відомий художник, декоратор; дід Василь Григорович – художник, архітектор, знавець народного мистецтва, автор проекту видатної пам’ятки української архітектури – будинку Полтавського земства (тепер – Полтавський краєзнавчий музей) та автор малюнка державного герба України – Тризуба (1918 р.); його брат - Федір Григорович – перший ректор Української Академії Мистецтв – автор картини "Полтавський краєвид", що експонується у Літературному музеї Уласа Самчука. Дядько Микола Кричевський – відомий аквареліст, який від 1920-х років жив і малював у Парижі і здобув визнання серед мистецького світу Франції.
З 1949 року Катерина Кричевська-Росандіч живе у Каліфорнії.