У Шевченківському гаю за гроші ЮНЕСКО відремонтують фонди і майстерні

КультураІрина Знась, 24 червня 20141540

У «Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові за кошти ЮНЕСКО відремонтують приміщення фондів та майстерні для проведення майстер-класів, а також реставрують один архітектурний об’єкт.

Про це під час прес-конференції у вівторок, 24 червня, розповів директор «Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» Роман Назаровець.

Зокрема в межах проекту ЮНЕСКО «Програма ревіталізації та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту у Львові», який діє ще з 2011 року, цьогоріч відремонтують хату с. Шандрівець із Турківського району, яка вже давно перебуває в аварійному стані.

«Фондові приміщення музею давно потребують ремонту, їх не оновлювали ще з часів заснування музею у 1971 році. Наприклад, там нікудишня система гідроізоляцій, а це ставить під загрозу збереження фондів. Що ж стосується майстерень, то вони теж давно потребують оновлення», – розповів Назаровець.

Загалом цього року в межах програми в музеї освоять $109 тис., а загальна сума, яку виділило ЮНЕСКО для розвитку установи та збереження її об’єктів протягом 2013-2014 років становить $299 тис.

«Основне завдання програми – підтримати добрий імідж музею та залучити більше відвідувачів. Також важливо, щоб музей дбав про покращення сервісу та розширював сферу діяльності», – зазначила спеціаліст департаменту музеїв ЮНЕСКО Нао Хаяші-Деніз.

Вона додала, що реалізація проекту йде добре, всі заплановані пункти програми виконуються вчасно.

Для покращення іміджу музею цього року оновлять ознакування. Вже розроблено 107 вказівників українською та англійською мовами. «Табличок в музеї побільшає і відвідувачам буде простіше орієнтуватися в місті», – зазначив Назаровець.

Загалом у «Музеї архітектури та побуту» реконструкції потребують 37 архітектурних об’єктів із 107. З них цього року реконструюють або заморозять 22. Здебільшого роботи будуть проводити за спонсорські кошти. Окрім коштів ЮНЕСКО, $74,5 тис. спонсорської допомоги надав норвезький музей-скансен Майхауген у Лілехамері, а також залучено власні кошти музею та благодійного фонду «Шевченківський гай».

«Ми вже відремонтували дахи на чотирьох хатах, і роботи тривають далі. Це роботи не дешеві, бо відновлення лише даху коштує від 12 тис. грн, а повна реконструкція споруди, як от хати з села Шандрівець, обходиться в $35 тис.», – додав Роман Назаровець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук