У Шевченківському гаю з’явилася нова гуцульська хатина
Культура

У Шевченківському гаю з’явилася нова гуцульська хатина

Лілія Матвіїв, 16 листопада 2014 1640 0

У неділю, 16 листопада, в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» відкрили новий експонат. Це хата з села Рівня Верховинського району Івано-Франківської області. Споруда розташована у секторі «Гуцульщина».

Хатина була побудована у 60-х роках ХІХ століття. До Львова її привезли у 2013 році в рамках норвезького проекту «Ревіталізація та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту». Попередній власник експонату - Максимілюк Василь, якому хата дісталася у спадок.

Як розповіли на відкритті працівники музею, хата збудована з смерекового кругляка, який утеплений мохом між вінцями зрубу. Свого часу споруда була напівґраждою, яку частково розібрали наприкінці  ХХ століття. У житловій частині залишилася автентична піч, а також двері, дверні замки та інші архітектурні елементи. У міжвоєнний період вікна замінили, але за слідами на зрубі працівники «Шевченківського гаю» відновили автентичні вікна.

Особливістю хатини є також ґанок, що переноситься.  Дах у ньому опирається на стовпи галереї. Заслуговує на увагу також засіка для зберігання зерна на горищі.

Новий експонат вже відкритий до огляду для всіх охочих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук