У Спілці кінематографістів виник конфлікт через політику

Голова спілки кінематографістів звинуватив режисера Михайла Іллєнка в політичній корупції.  

Скандал розгорівся довкола призначення нового голови Державної служби кінематографії України.

Сергій Тримбач, голова спілки кінематографістів України, звернувся до міністру культури Євгена Нищука з проханням прискорити вирішення питання щодо керівника структури. Він також заявив, що поки триває зволікання з призначенням,  ВО «Свобода» намагається взяти під контроль кінематографічну галузь.

«Свобода використовує свій статус і свою вагу парламентської партії для того, аби взяти під контроль кінематографічну галузь, посадивши в крісло керівника Держкіно свого висуванця Пилипа Іллєнка. Це політична корупція», - написав Тримбач.

У відповідь на це Михайло Іллєнко, якому Пилип Іллєнко доводиться племінником,  оголосив про вихід зі складу Національної спілки кінематографістів України. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Перед тим, як піддавати сумніву того чи іншого з кандидатів на посаду голови Держкіно, необхідно окреслити концепцію розвитку для того, щоби ця концепція стала силуетом майбутнього чиновника. Я вважаю, що почати необхідно з того, що ми, як професіонали, можемо запропонувати для розбудови нового кінематографу України», - написав обурений Іллєнко, наголошуючи на тому, що Україна перебуває у стані війни і в таких умовах Україна потребує цілком нового підходу до кінематографа.

Проте Сергій Тримбач наполягає: «Цілком згоден з Михайлом Іллєнком: наш кінематограф мусить рухатися до масової аудиторії, відгукуватись на її поклики і потреби. Тільки навряд чи це відбудеться, якщо політика в сфері культури починатиметься із силових прийомів, з корупційних схем захоплення чи розподілу посад. Так, війна, одначе якщо її перенести в кінематографічну галузь, то кіна точно не буде».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук