У сусідньому з Україною регіоні Румунії відкрили пам'ятник Шевченку

Погруддя встановили біля єдиного україномовного навчального закладу Румунії

КультураВолодимир Пиріг, 30 жовтня 20163270
У сусідньому з Україною регіоні Румунії відкрили пам'ятник Шевченку

29 жовтня в румунському місті Сігету-Мармацієй міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у відкритті погруддя українському поету Тарасу Шевченку, повідомила прес-служба МЗС України.

Бюст Шевченка був встановлений за кошти Союзу українців Румунії.

У відомстві уточнили, що Клімкін під час одноденного візиту в Румунію зустрівся з колегою Лазаром Коменеску. Вони обговорили питання двостороннього співробітництва, зокрема аспекти транскордонного та регіонального співробітництва, розвитку інфраструктури українсько-румунського державного кордону та проблематики національних меншин, а також подальшу підтримку Румунією євроінтеграційних зусиль України.

У свою чергу голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, який теж був присутній на відкритті, зазначив, що пам’ятник встановлено в центральній частині міста поблизу Ліцею імені Тараса Шевченка – єдиного україномовного навчального закладу Румунії. На церемонії його відкриття прийшли кілька сотень українців.

«В повіті Марамуреш, який межує із Закарпаттям, проживає понад 60 відсотків українців Румунії. Ми тримаємо контакт з місцевою українською громадою, допомагаємо їй по мірі можливості (в травні цього року передали Ліцею імені Тараса Шевченка україномовну літературу). Відкриття погруддя є знаковою подією для всіх українців, яка ще раз засвідчує, що слово Шевченка об’єднує нашу спільноту по всьому світу», – заявив Москаль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук