У Тернополі відкрили філателістичну виставку присвячену Папі Римському Іванові Павлові II

Культура28 квітня 20093310

У Тернополі відкрили обласну філателістичну виставку "Посланець миру і любові", яка присвячена Папі Римському Іванові Павлові II. Організатори виставки - Державний архів Тернопільської області і обласна організація Асоціації філателістів України. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба ТернОДА.

16 жовтня 1978 року кардинала Кароля Юзефа Войтилу обрано 264-м Папою Римським під іменем Івана Павла II. Його понтифікат був позначений двома визначальними рисами - великою кількістю опублікованих праць та постійними подорожами, протягом яких Святіший Отець відвідав із пастирським візитом майже усі країни, де є християни.

26-річний понтифікат Івана Павла II став третім за тривалістю в історії Католицької Церкви після правління Святого Петра і блаженного Пія IX.

За цей час понтифік відбув 250 пастирських поїздок, у тому числі 104 закордонні подорожі, подолавши шлях, який більш ніж втричі перевищує відстань від Землі до Місяця. У ході цих вояжів він відвідав 1022 міста на всіх континентах світу.

Наступник трону святого Петра у ході загальних аудієнцій прийняв близько 17 мільйонів людей. І скрізь він приносив Віру, Мир та Любов.

Багато що єднало його і з Україною. У червні 2001 р. Іван Павло II, як глава держави Ватикан, відвідав з офіційним візитом нашу державу та відправив меси у Києві та Львові. Про це розповідає окремий розділ виставки із зібрання голови Тернопільської обласної організації Асоціації філателістів України Валерія Матвєєва.

На виставці представлені також філателістичні матеріали із особистих колекцій Юрія Максим'яка, Володимира Шеремети, Юрія Ковалькова та Богдана Хаварівського.

Загалом цікаві філателістичні експонати, розміщені в приміщенні Державного архіву Тернопільської області, містять поштові блоки, марки, листівки та конверти, присвячені Іванові Павлові II, майже з двадцяти країн світу.

На відкритті виставки був присутній і виступив заступник начальника головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації - начальник відділу у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук