У трирічної нещепленої дитини на Львівщині виявили правець

За три роки батьки не зробили дитині жодного щеплення

15:40, 4 серпня 2017

У реанімацію львівської лікарні «ОХМАТДИТ» потрапила трирічна дитина, у якої діагностували правець. За три роки батьки не зробили дитині жодного щеплення. Про перший випадок захворювання на правець на Львівщині від початку року повідомила «Львівська газета», інформацію підтвердили також у МОЗ.

«Зараз у реанімації вже тиждень перебуває трирічна дівчинка, в якої не було жодного щеплення від цієї небезпечної хвороби. Стан дитини важкий. Попри відповідне лікування, дитя продовжує температурити», розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Згідно із календарем щеплень, яке затвердило МОЗ у 2015 році, дітей слід щеплювати від правця у 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років.

За словами Наталії Тімко, трирічна дівчинка з Новояворівська запхала у ніс папірець, подряпалася, а через подряпину в організм потрапили спори правця. Спори найчастіше живуть у ґрунті та разом з його частинками потрапляють в організм людини через рани, порізи, подряпини, занози, обмороження, опіки.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні й тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Будь-яке пошкодження шкіри чи слизових оболонок, забруднених спорами анаеробної палички може викликати це захворювання, яке у 40% випадків закінчуються смертю. В Україні кількість летальних випадків від правця посідає четверте місце після СНІДу, сказу та мієлоідозу.

Додамо, що торік на Львівщині двоє дітей потрапили в реанімацію з правцем. На один з цих випадків відреагувала виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона написала тоді у фейсбуку, що єдиний вихід для уникнення захворювання – вакцинувати дітей і закликала не наражати здоров'я та життя дітей на небезпеку.

Інфографіка МОЗ про правець

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2016 році Україна увійшла у топ-8 країн з найменшим охопленням вакцинації дітей. До цього списку з менш ніж 50% охоплення щепленням, окрім України, потрапили також Нігерія, Сомалі, Південний Судан, Екваторіальна Гвінея, Центральноафриканська Республіка та Сирія.