У видавчині Анетти Антоненко провели обшук

ГПУ розслідує змову видавців з Мінкультом

КультураК.С., 2 березня 20188970

У власниці «Видавництва Анетти Антоненко» Анетти Антоненко провели обшук представники Генеральної прокуратури України. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. За словами Антоненко, вона проходить свідком у справі про змову видавців з міністерством культури.

Згідно з документом, який їй пред'явили, йдеться про конкурс поповнення бібліотечних фондів, який міністерство культури провело в 2017 році. На конкурс, у результаті якого формувався список книг для бібліотек, «Видавництво Анетти Антоненко» подало 13 пропозицій і пройшло з трьома.

Анетта Антоненко розповіла, що особи, які проводили обшук, вилучили в неї ноутбук, авторські контракти та рекомендаційний лист від Мінкульту до посольства Португалії. Це попри те, що згідно з рішенням суду, вилучати електронні носії було заборонено. Дозволено було лише копіювати інформацію, яка на них міститься.

Також видавчиня повідомила, що особи, які проводили обшук, не дозволяли їй подзвонити до адвоката.

У коментарі виданню LB.ua Анетта Антоненко заявила, що разом з адвокатом готує скаргу до Генпрокуратури.

На думку Антоненко, прокуратура завела справу за наклепом видавців, книги яких не потрапили в програму поповнення бібліотечних фондів.

«Я знаю, що в той момент, коли було оголошено список, частина видавців ходила до міністра, писала кляузи на те, щоб цей список переглянули, що це повинно бути публічно», – вважає вона.

«Видавництво Анетти Антоненко» займається видавництвом української та перекладної літератури з 2014 року.

Міністерство культури провело конкурс серед видавництв на закупівлю книг у бібліотеки у жовтні 2017 року. Серед поданих заявок було обрано 138 назв книжок від 44 видавництв, які закупили для поповнення фондів публічних бібліотек. Перелік схвалили під час колегії міністерства культури України. За інформацією начальника управління з питань мовної політики та літератури Лариси Нікіфоренко, йдеться про понад 500 тис.примірників сучасних україномовних видань 2016 -2017 років видання.

Загалом на конкурс 125 видавництв запропонували 2621 назву україномовних видань.

У 2017 році Державним бюджетом України було передбачено більше ₴48,7 млн для забезпечення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек України.

«Рішенням Експертної ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек було сформовано перелік видань, що набрали більшість голосів та в свою чергу надіслано до структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій та обласних універсальних наукових бібліотек, якими проведено аналіз та зі свого боку зроблено заявки на кількість видань, необхідних для публічних бібліотек регіонів», – повідомили у Мінкульті.

У листопаді частина видавців надіслала колективний лист прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману з вимогою призупинити поточну процедуру закупівлі книжок у бібілотеки, яка, на їхню думку, відбувалася «зі значними порушеннями».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук