У російському театрі Вільнюса спалахнув скандал через голову Путіна

КультураДарина Цвях, 28 листопада 201417880

У Російському драматичному театрі у Вільнюсі співробітники зірвали фінальну сцену під час прем'єри постановки ораторії «Тріумфуюча Юдита» Антоніо Вівальді, повідомляє Lenta.ru із посиланням на литовський ресурс Lrytas.lt.

За задумом режисера Гінтараса Варнаса в кінці вистави на сцену повинна була викотитися бутафорська голова президента Росії Володимира Путіна. Однак приміщення, де зберігалася голова, виявилося замкненим, а замок був зіпсований.

Знайти винуватця події не вдалося, оскільки в театрі не встановлені камери спостереження.

Варнас згадує, що влітку, коли ще йшли репетиції спектаклю, кілька солісток відмовилися співати, якщо в сценографії постановки буде використана карикатура на Путіна.

Однак для режисера голова російського президента була наріжним каменем всієї ідеї постановки, яку він задумав як відгук на події на Україні.

«Коли, якщо не зараз, ставити ораторію «Тріумфуюча Юдита»? Коли, якщо не сьогодні, коли за вікном дзвенить зброя, йде війна в сусідній країні і, можливо, наближається до нас? Ще в липні, готуючись до постановки «Тріумфуючої Юдити», я подумав: от би на Україні з'явилася така Юдита, через яку втратив би голову глава Росії Путін», - згадує він.

Режисер Варнас бачить у випадку на прем'єрі прояв цензури. У зриві фінальної сцени він підозрює управління театру.

«Виявляється, що після 25 років незалежності у нас ще є цензура - не державницька, а управлінська. Менеджери, режисери, художники-постановники вирішують, що можна показувати, а що ні. Я з цим не згоден. Це схоже на радянські часи», - заявив режисер.

«Тріумфуюча Юдита» - ораторія Антоніо Вівальді, про молоду жінку, яка відрубала голову Олоферну і врятувала своє місто від облоги. Твір присвячений перемозі Венеціанської Республіки над Туреччиною у 1716 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук