У Винниках триває експериментальна виставка-гра для найменших відвідувачів

У Винниках триває експериментальна виставка-гра для найменших відвідувачів
Усі експонати розміщені на на рівні очей малюків

У виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники триває виставка-гра «На рівні генія». Її особливістю є те, що усі експонати розміщені на на рівні очей малюків.

Палац мистецтв надав роботи українських художників зі своїх фондосховищ

Львівський палац мистецтв надав для експериментальної експозиції роботи українських художників зі своїх фондосховищ, а «Львівський центр піклування про дітей» - роботи своїх вихованців, які інтерпретували світові малярські шедеври – від «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі до «Мерелін» Енді Воргола. Ці роботи також розміщені на рівні очей дитини, яка зможе порівняти їх з репродукціями оригіналу.

Діти інтерпретували світові малярські шедеври

Авторками ідеї і концепції є Ірина Магдиш, радниця міського голови Винник з гуманітарних питань та мистецтвознавиця Наталя Космолінська, кураторкою виставки – студентка культурології Львівського національного університету Богдана Ткачук.

«Всі нарікаємо, що діти не ходять до музеїв. А багато ви бачили виставок, де експонати розташовані на висоті зору дитини?», - запитує Ірина Магдиш.

Дитячі роботи можна порівнятиз репродукціями оригіналу

«Ми опустили картини для рівня, сприйняття дітьми, які є геніальними глядачами. Ми вивчаємо з дітьми чимо три поняття: пейзаж, натюрморт та портрет. Зовсім не важливо, чи вони запамятають їх, чи ні. Головне, щоб вони знали, що музей є відкритими для них, що у мезуї цікаво. Щоб їм хотілося б прийти туди ще раз», - розповіла пані Магдиш ZAXID.NET.

Для малюків розроблена серія інтерактивних уроків

На виставці можна не тільки оглянути полотна та малюнки. Для малюків розроблена серія інтерактивних уроків, на яких у формі гри діти дізнаються про жанри образотворчого мистецтва, спробують відтворити наскельний рисунок.

«У музеї можна бавитись, галасувати і музей від цього не завалиться», - Ірина Магдиш

«У музеї можна лазити рачки, їсти печиво, пити сочок, бавитися пружинкою, галасувати і музей від цього не завалиться. Швидше навпаки - відкриється, як мандаринка», - вважає Ірина Магдиш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук