У всіх школах України проведуть урок пам’яті до 80-х роковин Бабиного Яру

16:03, 23 вересня 2021

У всіх українських школах 29 вересня для учнів 5-11 класів одночасно проведуть Національний урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру. Урок відбуватиметься на базі онлайн-платформи «Червона точка пам’яті», розробленої Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», також трансляція уроку буде на сайті Міносвіти та в соцмережах.

За словами організаторів – Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» та МОН, урок має виробити негативне ставлення до дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя. За результатами досліджень майже половина українців навіть не знає, де розташований Бабин Яр. Урок пам’яті до роковин трагедії у Бабиному Яру є одним із перших заходів у межах співпраці МОН та Меморіального центру, у майбутньому планується ще низка просвітницьких проектів.

Онлайн-платформа «Червона точка пам’яті», на базі якої відбудеться урок, присвячена вивченню історії Другої світової війни й Голокосту та створена як помічник учителям історії. У режимі реального часу вчителі та школярі вже зараз документують локальну й регіональну історію Другої світової війни та Голокосту, записують спогади очевидців, оцифровують музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, шукають інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту. Усі записані свідчення й оцифровані пам’ятки додаються на платформу та стають червоними точками на карті, які складаються в спільну єдину історію.

Зазначимо, що Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» – приватний проект меморіалу жертвам Голокосту у Бабиному Яру в Києві, започаткований 29 вересня 2016 року. Його ініціювали та фінансують російські бізнесмени Михайло Фрідман, Павло Фукс та Герман Хан, через що його також називають прокремлівським та антиукраїнським.

З осені 2019 року художнім керівником меморіалу Голокосту, проекту Меморіального центру, став російський режисер Ілля Хржановський, ідеї якого викликали в Україні обурення та скандал. Директори українських культурних інституцій, письменники, дослідники, художники та режисери скеровували відкритого листа главі уряду та членам Наглядової ради Меморіального центру з вимогою звільнити Хржановського, проте цього так і не сталося.