У дрогобицькому будинку, частина якого обвалилася і загинули восьмеро людей, з’явилися нові тріщини. Одразу три комісії обстежать його вцілілі під’їзди. А після їхніх висновків вже вирішать, чи допускати людей до аварійного житла. Спершу геологи візьмуть проби води та ґрунту. Потім експерти перевірять стійкість будівлі та вирішать, що робити з аварійним дахом. Ці висновки будуть готові через 2 тижні.
Якщо будинок таки визнають непридатним для проживання, то держава профінансує купівлю нових помешкань для потерпілих. 64 квартири на вторинному ринку придбають за 45 млн грн. Ще 2 млн грн виділять на відшкодування матеріальних збитків — речей, які люди залишили у домівках і не можуть зараз забрати. Все через незадовільний стан середніх несучих стін у інших під’їздах.
За попередньою версією, руйнування середньої несучої стіни спричинило обвал під’їзду. Вона втратила стійкість, адже була збудована з непридатної для цього цегли.
«Коли один елемент конструкції викидається, то будівля має зависнути. Вона не має скластися і всі люди мають вийти. Зараз це нові норми. В 60-х такого не було. Цей будинок мусів скластися від того, що середня стіна завалилася. Через те, що ті панелі (з яких складався будинок, — прим. ред.), мали дуже маленьку площу опирання у верхніх ребрах. Це стиснута зона, бетон руйнується, тут навіть без варіантів», — пояснює імовірну причину обвалу будинку Богдан Демчина, експерт з інструментального обстеження.
Мешканцям зруйнованого будинку у Дрогобичі, які не мають де поселитися, дадуть гроші на оренду квартир. Щомісяця до зими сім’ї отримуватимуть по 2-5 тис. грн.
Нагадаємо, 28 cерпня близько 2:30 ночі трапився обвал цілого під’їзду чотириповерхового будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі. Під завалами знайшли тіла восьми загиблих. Із будинку в Дрогобичі відселили усіх мешканців через загрозу нового обвалу. Поліція відкрила кримінальне провадження і затримала двох дрогобицьких комунальників.