У ЄС заявляють, що модернізація української ГТС без Путіна неможлива

Економіка30 квітня 20092591

Євросоюз не виступає проти участi Росiї в модернiзацiї газотранспортної системи України, повiдомив єврокомiсар iз питань енергетики Андрiс Пiєбалґс. "У нас немає планiв iзолювати Росiю вiд участi в модернiзацiї ГТС України", - зазначив він. Про це інформує Радіо "Свобода".

За словами єврокомісара, вiн був здивований i занепокоєний реакцiєю Росiї на брюссельську декларацiю. При цьому вiн наголосив на тому, що Євросоюз розумiє позицiю Росiї з цього питання.

"Менi треба було ранiше вивчити i проаналiзувати цю ситуацію", - зауважив Андріс Пієбалґс.

Єврокомісар також наголосив, що питання про створення мiжнародного консорцiуму з модернiзацiї ГТС України має розглядатися на рiвнi компанiй, а не на рiвнi Євросоюзу.

"Єврокомiсiя обговорюватиме це питання зi своїми компанiями", - зазначив вiн.

Вчора після переговорів із українським прем’ром Юлією Тимошенко голова російського уряду Володимир Путін заявив, що Росія повинна брати участь у модернізації української ГТС.

"Є розуміння, що ефективна модернізація системи, яка забезпечує безперебійне постачання газу до Європи, можлива тільки за участю Росії", - сказав Володимир Путін.

Водночас він наголосив, що Росія продовжує розглядати варіант створення міжнародного консорціуму з управління ГТС як необхідну умову в процесі її модернізації.

За словами Путіна, створення міжнародного консорціуму з управління українською ГТС "ще може і має бути поставлено на порядку денному двосторонніх і багатосторонніх відносин, маючи на увазі і зацікавленість європейських споживачів".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук