ЗМІ опублікували повний список викрадених з ЛНГМ стародруків

КультураНазарій Тузяк, 10 січня 201731922
ЗМІ опублікували повний список викрадених з ЛНГМ стародруків

У ЗМІ з`явився список стародруків, які зникли з Львівської галереї мистецтв. Перелік зниклих видань наводить львівське видання «Варіанти», зазначаючи, що отримало цей список із власних джерел. Директор ЛНГМ Тарас Возняк підтвердив ZAXID.NET достовірність цього списку, зауваживши проте, що цей список містить багато помилок у назвах та реквізитах, які дослівно повторюються в інвентарних книгах Музею книги.

Загалом із Львівської галереї мистецтв зникло 95 стародруків та 2 рукописи. Керівництво музею наразі офіційно не повідомляло про точний перелік зниклих речей, однак відомо, що пропав один із двох примірників «Апостола» Івана Федоровича, який датується 1574 роком.

Нагадаємо, що про безпрецедентне зникнення стародруків у Львівській галереї мистецтв заявили 4 січня. Під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція налічує близько 600 позицій. Тобто зникла практично кожна шоста одиниця зберігання.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Загальна вартість книг, які пропали з музею, може сягати десятка мільйонів доларів.

Водночас у музеї ще не закінчили інвентаризацію фондів. За словами директора Львівської галереї мистецтв Тарас Возняка, наразі перевірили лише фонд кириличних стародруків, а далі перевірятимуть стародруки латиницею та бібліотеку, у якій зберігаються книги від ХІХ століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук