Учасникам Замосцької школи ЮНЕСКО розповіли про перлини Львова
14 вересня у Львові в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи учасникам Замосцької школи ЮНЕСКО фахово розповіли про перлини Львова. Зокрема - заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, представив ансамбль історичного центру, внесеного до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Василь Косів розповів про створення міста, про його згадки у придорожній нарисах багатьох подорожуючих, розповів про те, що за понад 100 років Львів мав п’ять періодів: австрійський, польський, німецький, совєцький та український.
Василь Косів розповів про те, що чимало об’єктів, які входять у спадщину ЮНЕСКО, створювалися за сприяння різнонаціональних осіб, зокрема завдяки угорському спонсору та німецькому митцю Каплиця Боїмів має чудесну стелю, завдяки грецькому спонсору та італійському архітектору створена вежа Корнякта та загалом ансамбль Успенської церкви та Італійський дворик (пл. Ринок, 6), палац Потоцьких створений завдяки польському спонсору та французькому архітектору. Для створення Оперного театру долучилися віденські, берлінські та львівські архітектори та мистецькі школи. Однак всю цю красу не бачили в «радянський період», понад те, на картах у путівниках на перші місця ставили розбудову панельними будинками Львова, нові заводи, а також місця, де висять ідеологічні плакати.
«Сьогодні Львів приймає радо туристів. Відбувається чимало вуличних фестивалів, на які з’їжджаються з різних країн учасники та глядачі», - зазначив Василь Косів.
Також сьогодні слухачам школи представлять діяльність інституту міської історії та проект «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини м.Львова».
Нагадаємо, у Львові проходить частина Замосцької літньої школи ЮНЕСКО щодо охорони культурної спадщини.
Протягом двох днів слухачам школи із 10 країн Європи (Білорусь, Болгарія, Чорногорія, Естонія, Литва, Латвія, Сербія, Румунія, Україна та Польща) читатимуть цикл лекцій львівські фахівці (Ігор Черняк (НУ «Львівська політехніка»), Роман Мотигич та Володимир Слободян (Інститут «Укрзахідпроектреставрація»), Лілія Онищенко (ЛМР), Іріс Гляйхман (Німецьке товариство технічної співпраці, GTZ) та ін.), також у них буде чимало часу, щоб подивитися на Львів.