Участь України у найбільшому книжковому ярмарку під загрозою зриву

КультураК.С., 27 серпня 20155740
Участь України у найбільшому книжковому ярмарку під загрозою зриву

Участь України у найбільшому в світі Франкфуртському книжковому ярмарку опинилася під загрозою зриву. Про це повідомив у офіційному зверненні до громадськості та Президента України Петра Порошенка голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Він наголошує, 26 березня цього року на засіданні Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження було прийнято рішення про участь України національним стендом у Франкфуртському книжковому ярмарку. І хоча заявки на участь від країн-учасниць приймалися лише до кінця лютого, а оплату за експозиційні площі треба було здійснити до кінця травня, для України керівництво цього найбільшого світового книжкового форуму пішло на поступки, прийнявши заявку з запізненням і давши згоду на відстрочку платежу до кінця серпня та знизивши при цьому вартість замовлених виставкових площ на 20 % від стандартної ціни. 

Протягом кількох місяців група експертів, до якої увійшли провідні фахівці видавничої галузі, що представляють УАВК, Форум видавців у Львові, Книжковий Арсенал, рейтинг «Книга року», Книжкову біржу, готували Проект постанови Уряду про фінансування заходу. Після численних процедур затверджень у державних установах та профільних міністерствах, схвалення Урядом, проект так і не було підписано прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

«За сприяння Книжкового Арсеналу на волонтерських засадах ще в червні було розроблено унікальний дизайн і креслення забудови національного виставкового майданчика. Однак вирішення питання участі України в цьому найпрестижнішому, знаковому всесвітньому заході виявилося непідйомним завданням для закомплексованого, зашкарублого та індиферентного державного апарату», - йдеться у повідомленні. 

Олександр Афонін зазначає, що за таких умов вже неможливо владнати численні технічні питання та організувати гідний стенд України у Франкфурті.

«Думаю, що путінські пропагандисти будуть дуже вдячні вам за таку «чудову» рекламу недієздатності державного апарату української влади розв’язувати елементарні технічні управлінські питання. Яка після цього може бути мова про партнерську співпрацю України з європейцями в більш вагомих, капіталомістких проектах?» − підсумовує голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.  

Франкфуртський книжковий ярмарок є одним з найбільших книжкових подій у світі, і в цьому році пройде 14-18 жовтня. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук