Угорщина заблокувала відкриття нового почесного консульства України

Між Україною та Угорщиною виник новий конфлікт через взаємне призначення дипломатів

3 вересня

Будапешт не дає дозволу на відкриття нового почесного консульства України в місті Шіофок – найбільшого міста на озері Балатон.

Як інформує «Європейська правда», у місті вже є місцевий авторитетний угорець, який хотів би представляти інтереси України й за потреби допомагати українцям, що потрапили у скруту. Проте Будапешт з невідомих редакції причин не дає дозволу на відкриття консульства.

«І це при тому, що угорці й без того мають в Україні значно більшу присутність – у них діє два почесних консульства, а також одне генеральне (в Ужгороді) і одне «звичайне» консульство (в Берегові)», – йдеться у статті.

Водночас Україна має в Угорщині лише одного почесного консула та одне консульство, а генконсулів не має взагалі.

Ймовірно, Будапешт надасть необхідний дозвіл, якщо Київ схвалить призначення нового угорського посла.

«Європейська правда» зазначає, що уряд Угорщини визначився з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто.

Ійдярто родом із Закарпаття. Він народився у Берегові у 1963 році. Ще за радянських часів переїхав до Будапешта. В Ійдярто за плечима – роки роботи у Москві. У 2010-2014 роках він працював послом у Росії. Раніше РФ теж входила до його зони відповідальності.

Для призначення нового посла Україна повинна погодити його кандидатуру, однак з цим у Ійдярто виникли проблеми – нібито Україна затягує з погодженням нового посланця Будапешта.

«У такої затримки було декілька причин. По-перше, проблеми у відносинах України та Угорщини не спонукали українське МЗС діяти якнайшвидше… По-друге, у запиті з Будапешта виявили помилку, яка образила українських дипломатів. Угорці передали нам документи, де записали місто його народження на угорський манер «Берегсас» та «Beregszász», – зазначено у статті.

«Будапешт і досі, на п’ятий рік війни, розглядає Україну як частину «російської політики». Та й сам майбутній угорський посол у Києві вже «засвітився» заявами на користь скасування санкцій проти РФ», – пише ЗМІ.

Нагадаємо, що Угорщина блокує переговори України з НАТО та ЄС через «Закон про освіту», в якому офіційний Будапешт побачив порушення прав угорських меншин в Україні. 9 липня, стало відомо, що Україна змогла подолати спротив Угорщини щодо проведення спільного саміту України та НАТО, представники України зустрілися з представниками Альянсу у тристоронньому форматі Україна-Грузія-НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Лаяти Падеревського
Головні новини Львова за 21 листопада
На семи львівських вулицях облаштують смуги для руху громадського транспорту
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»