Україна арештувала акції підконтрольного російському «Газпрому» підприємства

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 31 травня 20171990

Російський «Газпром» 12 травня отримав через представництво в Києві постанови Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд гривень, у тому числі суму виконавчого збору 17,193 млрд гривень, і накладення арешту на належні компанії акції АТ «Газтранзит», повідомила російська компанія.

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», у січні 2016 року Антимонопольний комітет України вирішив оштрафувати «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

У черговий раз 22 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько 6,4 млрд доларів) за рахунок пені за його несплату.

Господарський суд Києва 17 березня 2017 року постановив стягнути 172 млрд грн з російської компанії на підставі судового рішення, що вступило в законну силу.

Відтак Антимонопольний комітет України 11 квітня 2017 року направив до Державної виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення з «Газпрому» 172 млрд грн, у якій просить накласти арешт на майно та кошти «Газпрому» і заборонити їх відчуження.

Раніше підконтрольний «Газпрому» «Газтранзит» намагався вивести кошти з України шляхом виплати своїм акціонерам 209,066 мільйона гривень дивідендів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук