Україна долучилася до створення Фонду енергоефективності з ЄС та Німеччиною

ЕкономікаРоман Ганкевич, 22 квітня 20182461
Україна долучилася до створення Фонду енергоефективності з ЄС та Німеччиною
На початковому етапі під управлінням Міжнародної фінансової корпорації перебуватиме до 53 млн євро фінансування

Україна, Міжнародна фінансова корпорація (МФК), Європейський союз та Німеччина 21 квітня підписали договір про створення фонду для підвищення енергоефективності в Україні. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Як зазначили у Мінфіні, угода спрямована допомогти Україні зменшити енергетичні втрати у житловому секторі та скоротити викиди парникових газів. «Цей мультидонорський фонд буде разом з українським Фондом енергоефективності співфінансувати проекти з підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках в Україні та надавати експертну підтримку для розвитку ринку», - йдеться в повідомленні.

Згідно з угодою, на початковому етапі під управлінням МФК перебуватиме до €53 млн фінансування, наданого ЄС та Німеччиною.

У підписанні угоди у Вашингтоні від України взяв участь міністр фінансів Олександр Данилюк. «Новий проект допоможе Україні перейти на сучаснішу модель споживання енергії. Проект також сприятиме створенню близько 75 тисяч нових робочих місць для інженерів, будівельників та працівників енергетичної галузі», - зазначив він.

Нагадаємо, 4 квітня 2018 року Кабінет міністрів схвалив проект угоди про співфінансування «Програми підтримки енергоефективності в Україні - ЕЕ4U».

Згідно з угодою, максимальний внесок з боку ЄС становитиме €50 млн, Німеччина надасть ще €15 млн і з боку України - €203 млн (по 1,6 млрд гривень щорічно протягом п'яти років).

До слова, Фонд енергоефективності України, що був створений за активної участі команди Мінфіну - це новий інструмент реалізації проектів енергомодернізації держави – як на рівні домогосподарств, так і на рівні юридичних осіб.

МФК - це член Групи Світового банку, який є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що фокусується на приватному секторі країн, ринки яких формуються. Працюючи з понад 2-ма тис. компаній в усьому світі, корпорація використовує капітал, експертизу та вплив, щоб розбудовувати ринки та створювати можливості в найрізноманітніших частинах світу. У 2017 фінансовому році обсяг довгострокових інвестицій МФК у країнах, що розвиваються, досяг рекордної суми $19,3 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук