Україна домовилась про реверсну поставку газу територією Словаччини

ЕкономікаОксана Руда, 3 липня 201415440

Операція Open Season з прийому заявок на реверсні поставки газу в Україну територією Словаччини завершилася успішно.

Про це повідомив оператор словацької газотранспортної системи (ГТС) Eustream, передає Урядовий портал.

Ця процедура проводилася відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 28 квітня 2014 р. операторами газотранспортних систем України (ПАТ «Укртрансгаз») та Словаччини («Eustream AS»).

До поставок газу в Україну територією Словаччини виявили інтерес близько двох десятків європейських постачальників. Серед них – найбільші газові трейдери Євросоюзу.

«Переконливі результати Open Season підтверджують, що поставки газу з ЄС в Україну – це комерційно привабливий і юридично бездоганний бізнес. Потужний український ринок дуже цікавий європейцям. Немає сумнівів у тому, що словацькі газотранспортні потужності в напрямку України будуть мати попит не тільки по лінії Вояни-Ужгород, а й по одному з чотирьох недозавантажених магістральних газопроводів у пункті Велке Капушани», — зазначив Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Нова точка інтерконекту Будніце, створена на лінії Вояни-Ужгород, увійде до словацької ГТС. Транзитні потужності цієї ділянки мережі будуть запропоновані учасникам ринку на стандартних недискримінаційних умовах.

Нагадаємо, що торік  Україна збільшила видобуток газу на 1,7%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук