Україна майже втричі скоротила виплати пенсій переселенцям

Станом на початок 2016 року пенсії отримували 956 тис. переселенців

У 2016 році Пенсійний фонд перерахував внутрішньо переміщеним особам пенсій на 11,5 млрд гривень. Це в 2,5 рази менше, ніж у 2015 році. Про це йдеться в звіті голови ПФУ Андрія Зарудного.

Згідно з даними Пенсійного фонду, за станом на серпень 2014 року в ОРДЛО було 1,278 млн пенсіонерів.

Станом на 1 січня 2016 року пенсії виплачували 956 тис. переселенців.

У 2016 році всіх пенсіонерів-переселенців перевели на отримання виплат через «Ощадбанк» і впровадили їхню постійну верифікацію, в тому числі через видачу електронних пенсійних посвідчень. Пенсіонерам-переселенцям, які не звернулися за відновленням (підтвердженням) права на пенсійні виплати на підконтрольній території, виплати припинили.

«Тому в грудні 2016 року пенсії виплачували 548,9 тис. пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, що на 407,1 тис. менше, якщо порівнювати з відповідним періодом 2015 року», – йдеться в документі.

У Пенсійному фонді наголосили, що точних даних про кількість пенсіонерів, які перебувають на непідконтрольній території, зокрема, про померлих і тих, хто виїхав до інших країн, немає.

Нагадаємо, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей не виплачують українські пенсії і соцвиплати. Щоб їх отримати, жителям необхідно виїхати на контрольовану Україною територію і постійно там проживати. Однак реально частина жителів «ДНР» і «ЛНР» лише реєструються в Україні, але жити повертаються назад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук