Україна мобілізувала інтелектуальний світ, - Маріо Варгас Льоса

КультураДарина Цвях, 12 листопада 20146201

У київському Національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з лауреатом Нобелівської премії з літератури Маріо Варгасом Льосою, ініційована посольством Іспанії в Україні.

У свій промові всесвітньо відомий письменник приділив окрему увагу темі місця України в Європі, та запевнив присутніх у тому, що суспільно-політичні зрушення повинні тривати й надалі. «Думаю, що більшість українців хочуть стати частиною Європи, яка будується на принципах свободи. Це важливо для майбутньої свободи в цілому світі. З іншого боку, інтелектуали нашого часу, не так як три інших покоління, стали циніками, втратили ентузіазм, впевненість у майбутньому. Те, що трапилось в Україні, мобілізувало інтелектуальний світ, він став солідарним з вами. Він критичний до путінської Росії, до насилля, яке там панує. Ці інтелектуали, які абсолютно не дивились на політику, раптом стали солідарними з Україною. Цей рух є дуже важливим, як і те, щоб  зміни, які відбуваються в Україні, мали успіх, щоб вони не провалився, незважаючи на Новоросію, Росію, яка є колонізатором. Я думаю, що Європа ще не досить мобілізована, не всі інституції розуміють і підтримують українців. Але ЄС не втратив надію на майбутнє єдиної Європи», цитує письменника Cultprostir.

Також Льоса зважив на небезпечну соціально-політичну тенденцію всередині самої Європи: «В Європі з’явився націоналізм. Це сила, яка провокує насильство. Так само як і релігія, яка була приводом для багатьох війн. Націоналізм відповідає за насильство. Ми думали, що він згинув, але він знову виник у багатьох Європейських країнах. Думаю, націоналізм не матиме успіху, бо дуже ретроградні. Наш світ зараз думає про співіснування, а не про виключення, на яких базується ця ідеологія».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук