Україна цього року може направити в НАТО письмове повідомлення про зміни в законодавстві щодо стратегічної мети держави – вступу до Альянсу. Про це йдеться у повідомленні на сторінці офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у Facebook.
«Україна цього року може направити письмове повідомлення в НАТО про зміни в законодавстві України щодо стратегічної мети держави - вступу до Альянсу, і це може бути зроблено до саміту НАТО», - повідомила віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе .
В урядовому офісі наголосили, що це письмове повідомлення ніяк не можна вважати заявкою на членство у НАТО.
Зокрема, йдеться про включення України до переліку «aspirant countries», тобто країн, які прагнуть вступу в Альянс. Таких країн перераховано три: Боснія, Македонія та Грузія. Цей статус не дає перспектив членства, він вимагає лише одностороннього прагнення з боку «аспіранта», якщо така країна розташована в Європі.
Нагадаємо, що минулого року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким вступ України в НАТО визначається як одна з основ зовнішньої політики. Його підтримали 276 народних депутатів, тоді як для зміни Конституції необхідно мінімум 300 голосів.
Курс на членство в НАТО прописали в законах «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» і «Про засади національної безпеки України». Військова доктрина України також передбачає розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.