Україна припинила розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів

Раніше через це розслідування Узбекистан припинив розмитнення усіх вантажів з України

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі припинила антисубсидиційне розслідування щодо імпорту автомобілів з Узбекистану, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Як з’ясувала комісія, у 2017 році в Україну було ввезено 13, 9 тис. нових автомобілів, з яких 2,8 тис. з Узбекистану, а за січень-серпень 2018 всього було ввезено 7,8 тис. автомобілів, з яких тільки 702 з Узбекистану. Натомість частка узбецьких автомобілів в порівнянні з результатами минулого року в загальному імпорті скоротилася з 20,3% до 9%, а останні місяці 2018 року імпорт з Узбекистану практично відсутній.

«У зв'язку з цим, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила, що застосування компенсаційних заходів не є необхідним, а також прийняла рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Республіки Узбекистан без застосування заходів», – сказано у повідомленні.

Відповідне розслідування комісія розпочала за скаргою Асоціації українських автомобілевиробників «Укравтопром», яка діє від імені «Запорізького автомобільного заводу» (власник – олігарх Таріел Васадзе) та заводу «Єврокар» (власник – Олег Боярин, випускає автомобілі марок, що належать концерну VW). На думку «Укравтопрому», уряд Узбекистану субсидував національних виробників легкових автомобілів (йдеться про марки Ravon і Chevrolet), що, як там вважали, «ставило в нерівні конкурентні умови українських автовиробників». Згідно з вимогами процедури, 3 жовтня 2018 року комісія розпочала антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Узбекистану з метою дослідження ситуації.

У відповідь на початок цього розслідування, Узбекистан припинив розмитнювати вантажі з України. Першими про це повідомили експортери медикаментів, а пізніше – виробники цукру. До слова, Узбекистан є найбільшим імпортером українського цукру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук