Україна розраховує заробити на цьогорічній приватизації держпідприємств 17 млрд грн

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 25 червня 20151350

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України розраховує отримати від приватизації державних підприємств 17 млрд грн.

«Є мета – у бюджеті мати 17 млрд грн від приватизації. Які компанії будуть приватизовані до кінця року - поки невідомо. Це питання до Фонду держмайна », – повідомив старший радник міністра Адомас Аудіцкас на брифінгу в четвер, 25 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, метою реформи держпідприємств є підвищення ефективності їх роботи і приватизація нестратегічних об'єктів.

«Приватизовані повинні бути компанії нестратегічні, які не мають інших цілей, як «робити» гроші», – сказав радник міністра.

За інформацією Аудіцкаса, зараз в Україні налічується 1,833 тис. діючих державних підприємств, ще 1,5 тис. не працюють або перебувають у стадії ліквідації.

«Це набагато більше, ніж в інших країнах», – наголосив він.

Відповідно до огляду ТОП-100 держпідприємств України, оприлюдненим на сайті МЕРТ, на 100 провідних держпідприємств припадає близько 80% загального обсягу виручки і близько 90% активів усього сектора держпідприємств.

Сукупний чистий збиток 100 провідних держпідприємств за дев'ять місяців 2014 склав 74700 млн грн. Разом з тим левова частка цих збитків припадає на НАК «Нафтогаз України» (62,5 млрд грн), деякий обсяг збитків обумовлений девальвацією гривні і складними економічними умовами.

В той же час на сайті Держмайна з’явився список об’єктів групи Е, які підлягають приватизації в цьому році. У списку – 30 об’єктів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук