Україна стала лідером з експорту кукурудзи в Китай

Українські експортери кукурудзи витіснили з китайського ринку США

Україна стала лідером з експорту кукурудзи в Китай
фото apkua.net

Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи в КНР за перші п'ять місяців 2015 року, пише The Financial Times.

Травневі митні дані показують, що за місяць Китай імпортував 403 881 тонн кукурудзи. В основному кормової. З них майже 95% – з України. Всього за п'ять місяців Україна доставила в Піднебесну 1,55 млн тонн. Це майже 90% китайських зарубіжних покупок кукурудзи, зазначає Hubs.

Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи в Китай на диво швидко. Вперше українські компанії відвантажили кукурудзу в КНР в 2012 році після того, як Київ і Пекін підписали контракт на постачання цього зерна вартістю $3 млрд. З того часу українські сільськогосподарські групи прагнули укласти інвестиційні та експортні операції з такими китайськими компаніями як китайський державний зернотрейдер Cofco.

Українські компанії освоюють китайський ринок на шкоду Сполученим Штатам. До минулого року США були найбільшим експортером кукурудзи в КНР. За перші п'ять місяців поточного року Китай імпортував зі США 45 000 тонн. Це на 95% менше, ніж в аналогічні місяці попереднього року.

У 2014 році КНР купила всього 2,6 млн тонн кукурудзи у закордонних виробників, тобто менше 2% загального обсягу світової торгівлі цим зерном. З 2013 року через небувалий високий врожай державні склади з запасами переповнені. Проте очікується, що Китай посилить імпорт кукурудзи. Цьому сприяє і тривале зростання споживання м'яса, і те, що власне сільгоспвиробництво вичерпало свої можливості через відсутність води, землі та праці.

Ще однією можливою причиною успіху стратегії України виступає прагнення КНР знизити свою залежність від однієї країни – США. Правда, це сильно турбує американських експортерів. Наприклад, у 2013 році Бразилія вже обігнала США і стала найбільшим експортером сої в Китай. А минулого року на неї припало 46,5% від зарубіжних покупок країни в грошовому вираженні. Для порівняння – на частку США припало 40% імпорту, за даними Міжнародного центру торгівлі у Швейцарії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук