Україна та Польща підписали угоду про правила взаємодії ГТС

Представники українського та польського операторів ГТС підписали угоду про правила взаємодії

Український та польський оператори газотранспортних систем ПАТ «Укртрансгаз» та GAZ-SYSTEM S.A. підписали угоду про правила взаємодії з метою з’єднання транспортних систем обох країн через майбутній інтерконектор Польща – Україна. Угода передбачає співпрацю обох операторів в сфері проектувальних та будівельних робіт. Про це повідомили у прес-службі «Укртрансгазу».

Раніше Україна і Польща підготували техніко-економічне обґрунтування для будівництва газового інтерконектора, який об’єднає газові системи двох країн.

Запланований газовий інтерконектор Польща - Україна включає в себе будівництво нового газопроводу між вузлом газу Германовичі на польській стороні та Більче-Волиця на Львівщині в Україні.

Організатори проекту очікують, що новий інтерконектор дозволить збільшити пропускну здатність до максимум 5 млрд. м куб на рік у 2020 році, коли також буде завершено розширення національної газотранспортної системи в Польщі.

Основна мета поєднання польської та української ГТС – збільшити можливості імпорту газу з ЄС через Польщу та забезпечити можливість зберігання європейського газу в українських сховищах.

Цей проект є частиною Північно-Південного газового коридору, що поєднає LNG-термінал у Свиноустьї з країнами Центральної та Західної Європи.

Наразі, максимальна технічна пропускна здатність постачання газу з Польщі до України складає 1,5 млрд кубометрів на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук