Україна відкрила доступ європейським спостерігачам до своєї ГТС

Оператор ГТС України ПАТ «Укртрансгаз» також надав дані для моніторингу транспортування газу до Європи.

Україна гарантує доступ спостерігачам ЄС до своєї ГТС

Оператор газотранспортної системи України ПАТ «Укртрансгаз» відкрив доступ спостерігачів Європейської комісії до об'єктів ГТС, зокрема до газовимірювальних станцій, для моніторингу транспортування природного газу територією України.

Про це в п'ятницю, 13 лютого, повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«Окрім надання фізичного доступу моніторингової місії на об'єкти української ГТС, «Укртрансгаз» почав щоденно передавати дані за заявками на транспортування російського газу для європейських споживачів, фактичних обсягів надходження російського газу в Україну і фактичних обсягів транспортування газу для ЄС і України», - йдеться в повідомленні.

Як зазначили у прес-службі, рішення про створення такої системи інформування було ухвалено 30 січня на робочій зустрічі «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» з представниками асоціації операторів газотранспортних систем Європи (ENTSOG), в продовження попередньої домовленості з Європейською комісією. Щоденну передачу даних почали 2 лютого.

Для створення системи моніторингу газу на території України, ЄК разом з ENTSOG і «Укртрансгазом» запровадили механізм постійного контролю даних обсягів газу, які надходять в Україну і виходять з неї, а також постачаються споживачам ЄС.

«Безперешкодний доступ представників Європейської комісії до об'єктів ГТС - краща демонстрація нашого прагнення до прозорості. Ми забезпечуємо надійні поставки російського газу територією України європейським споживачам», - заявив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв і додав, що його компанія підтримує розширення співпраці з Європейською комісією

Відзначимо, що Україна - перша країна, поза межами ЄС, що приєдналася до щоденної системи прозорого відображення даних з транспортування природного газу ENTSOG. На засіданні генеральної асамблеї ENTSOG, яке відбулося 24 жовтня 2013 року, було ухвалено рішення про надання «Укртрансгазу» статусу учасника-спостерігача.

Нагадаємо, 23 січня, міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин на зустрічі з послом Євросоюзу в Україні Яном Томбінським підтримав ініціативу європейської сторони про відновлення моніторингу транзиту природного газу з Росії в країни ЄС через територію України. Це було зроблено з метою підтвердження того, що Україна є надійним транзитером газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук