Україна ввела санкції проти низки популярних російських IT-компаній

Під санкції потрапила компанія Abbyy, яка випускає популярну програму для розпізнавання текстів у відсканованих документах

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 травня 201713161

Економічні санкції, запроваджені Радою національної безпеки і оборони України і введені в дію указом президента 15 травня 2017 року поширюються на відому компанію-постачальника ERP-систем ТОВ «1С» та низку інших IT-компаній, серед яких, зокрема, є компанія ABBYY.

Обмежувальні заходи поширюються на російську компанію «1С» та її дочірні підприємства в Україні. Економічні санкції також торкнуться інших постачальників ERP-систем: ЗАТ «Галактика Центр», ТОВ «Корпорація «Парус».

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення «ABBYY» та її український підрозділ – ТОВ «Абі Україна ЛТД».

Зокрема, санкції передбачають блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань.

Також рішення президента передбачає обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Компаніям забороняється здійснювати державні закупівлі товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави.

Фірма «1С» спеціалізується на розробці, дистрибуції та підтримці комп’ютерних програм ділового та домашнього призначення. З розробок «1С» найбільш відомі програми системи «1С: Підприємство», а також продукти для домашніх комп’ютерів і освітньої сфери.

Компанія ABBYY - провідний виробник програмного забезпечення для сканування документів та розпізнавання відсканованого тексту, а також відомої системи словників. Серед топових продуктів компанії – програми FineReader та Lingvo.

Продукти як «1С», так і ABBYY є платними.

Нагадаємо, цим указом також введено санкції проти популярних в Україні російських соцмереж та компанії «Яндекс» включно з усіма її сервісами. Доступ до них з України має бути заблоковано на три роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук