Україна заблокувала російське ТБ та радіо у 180 населених пунктах на Донбасі

Нова українська система блокування російських пропагандистських каналів охопила 180 населених пунктів поблизу лінії фронту. Вона з'явилась завдяки зусиллям українських військових та волонтерів.

9 вересня

Українські військові та волонтери розробили систему придушення мовлення «Cерпанок», яка блокує російські телеканали та FM-станції у 180 населених пунктах на лінії зіткнення, написала в Facebook після поїздки на Донбас перша віце-спікерка Верховної Ради, представниця гуманітарної групи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко.

«На екрані мерзенні морди пропагандистів з’являються в рапіді (з перешкодами, - ред.), слів не розібрати. Хлопці також знайшли спосіб блокувати ворожі FM-станції. Тепер фани та користувачі помийних російських ТБ і радіо залишаться без цієї отрути. Краще пізно, ніж ніколи. І це дуже важливий крок в умовах інформаційної війни», – написала депутатка.

Ірина Геращенко також зазначила, що окремі українські медіа, які мовлять у прифронтовій зоні, ведуть відверту антидержавну пропаганду.

«Місцеві жителі, і особливо військові, ставили нам жорсткі запитання про так звані українські медіа, які несуть справжню антиукраїнську отруту в ефірі, руйнуючи країну зсередини. Хороші питання для Нацради і профільного комітету з питань ТБ і радіо у Верховній Раді», – повідомила Геращенко.

До слова, у липні Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала телеканал «Інтер» на 4,046 млн грн через концерт, який мовник транслював 9 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом. Нацрада вирішила, що епізод концерту принижує гідність громадян України і розпалює міжнаціональну ворожнечу. Рішення було ухвалено одностайно. Всі члени регулятора зійшлися на думці, що під час концерту було присутнє розпалювання ненависті. Зокрема, під час концерту ведучі заявили, що в Україні вулиці перейменовують на честь «фашистських злочинців».

Проте, незважаючи на розпалювання ворожнечі в ефірі, каналу згодом продовжили дію ліцензії на мовлення.

«Інтер» також періодично показує фільми і програми з порушенням закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо заборони на трансляцію контенту за участю осіб, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Київський бізнесмен власним коштом вивіз з Дрогобича 36 тонн сміття
Усе для дітей
Раптові зміни у розмитненні автомобілів з Європи
Майже 20 львівських ЗМІ отримували гроші від ЛМР за публікацію замовних матеріалів
У неділю на заході України випаде невеликий сніг
У мерії проведуть розслідування через появу інформації про зростання вартості проїзду до 8 грн
На Закарпатті контрабандисти автомобілем збили прикордонника: він впав у кому
Інститут літератури підтвердив плагіат у докторській дисертації головреда журналу «Всесвіт»
Польські футбольні фанати вивісили банер «Львів – колиска польського футболу»
«Найбільше україномовне місто світу повинне мати динаміку розвитку»